Umut Topal quot;30 Ağustos Türk Milletinin Yeniden Diriliş Destanıdır.quot;

Başkan Umut Topal yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Mete Han’dan Bilge Kağan’a, Kür-Şad ve arkadaşlarından Attila’ya, 1071’de Malazgirt Ovasında bir Bozkurt gibi Anadolu’ya uzanan Alp Arslan’dan, Anadolu’yu bizlere yurt kılan Kutalmış Oğlu Süleyman Şah’a, Kayı Boyunun yiğit evladı Ertuğrul Gazi’den nihayet Mustafa Kemal Atatürk’e kadar yaşanan tüm Ağustoslar Türklük için, Türkler için hep kahramanlık destanları ile dolu günler olmuştur.

97. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi de bu destanların son örneğidir
Bundan 97 yıl önce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki büyük Türk Milleti, emperyalist güçleri 30 Ağustos 1922 günü vatan topraklarından bir daha dönmemek üzere kesin olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. 
30 Ağustos; imanın küfrü, milliyetçiliğin istilayı, cesaretin korkaklığı, sadakatin sahtekârlığı, bağımsızlığın esareti yerle bir ettiği gündür,
30 Ağustos; vatan ve bayrak sevgisinin, yabancı emelleri, yabancı muhipliğini, işbirlikçiliği,ihaneti bozguna uğrattığı tarihtir.

“Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi ve Türk Devletinin, Türk Milletinin yeniden diriliş destanıdır.

Bu vesileyle Büyük Türk Milletinin Zafer Bayramını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. dedi.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×