Umut Topal  quot;Ülkemizin Kaosa Sürüklenmesine İzin Vermedik,Vermeyeceğizquot;

 Başkan Umut Topal’ın açıklaması şu şekilde

 

Geçtiğimiz gün bazı sosyal medya hesaplarında talihsiz ve en hafif ifade ile art niyetli bazı açıklamalar yapılmış, bahsi geçen olayla ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bundan iki yıl evvel kaos tacirleri önce MHP’de sonra da ülkemizde kaos çıkartmak için kolları sıvamıştı.Yıllarca ülkücüler üzerinde oyunlar oynayarak bizleri sokağın karanlık dehlizlerine çekip ülkemizde yaratılacak bir kaosun taraflarından biri yapmaya çalışanlar bunu Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dirayetli ve devlet adamlığı duruşu karsında başaramayınca MHP içinde bir kaos yaratmaya çalışarak ülkücüler üzerindeki oyunlarına devam ettiler.

Bu oyunun aktörleri gerek Meral Akşener gerekse Müsavat Dervişoğlu,ülkücüleri sokağın karanlık dehlizlerine çekme arzularını da zaman zaman beyanatlarında dile getirmekte behis görmediler.Ülkemizi işgal girişimi olan 15 Temmuz ihanet hareketinin başındaki en önemli proje de buydu zaten. Ülkücüler, ülkücü ahlak ve disiplin içinde Liderlerinin etrafında yumak olarak hem MHP’de çıkarılmak istenen kaosa hem de ülkemizde çıkarılmak istenen kaosa pirim vermemiştir.

İşte, kaos tacirleri iki yıl önce projelerinin Mersin’deki ayağını sahneye koymaya çalışmışlar ancak, o gün Ülkü Ocaklıların dirayetli ve dik duruşları karşısında ihanet senaryolarını koltuklarının altına alıp şehrimizden uzaklaşmışlardır.

Aynı sözde akıl, bugün çeşitli hesaplardan sözüm ona gönderme yapmakta ve daha da vahimi bazı parti yetkililerin bu durumu kullandığı görülmektedir. Aynı ifadelerin sahibi ve karanlıktan sufle verenler, iki yıl öncesine gönderme yaparak ülkücüleri tahrike, memuriyetinin gereğini yapan açıklamalarında Mersin’deki mitinglerini kasıtla “Neden gelmediniz?” diyerek ülkücüleri provoke etmeye çalışmıştır. 
Açıklamaları baştan sona usül ve esas yönünden sakat, acemice ve mesnetsizdir. 
Biz, size o gün MHP içinde bir kaos çıkartmanıza izin vermeyiz,izin vermeyeceğiz dedik.Bugün başka bir partidesiniz.Siz artık kendi partinizle ve kaoslarınızla uğraşın.

Tek besin kaynağınızın kaos olduğunu çok iyi biliyoruz.Asla ülkücüleri tahrik etmeye yönelik beyanatlarınıza iltifat etmeyeceğiz. Ülkemizin kaosa sürüklenmesine izin vermedik,vermeyeceğiz de...

Unutulmamalıdır ki ;
Ülkücüler kaos yaratan değil kaos çözen bir gelenekten gelmektedir. Bunu da millet sevgisinin bir gereği olarak görmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Umut Topal
Dönemin Ülkü Ocakları İl Başkan Vekili
MHP Yenişehir İlçe Başkanı

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×