UMUT TOPAL:#34;ÖĞRETMENLER TOPLUMUN MİMARLARIDIR#34;

 Mesajında, "Eğitim-öğretim Camiamızın Çok Değerli  Mensupları, 1928 yılında büyük Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği ünvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlamaktan mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullanan Topal, şöyle devam etti: Türkiye’mizin her yöresinde, kalabalık öğrenci sayısına, eğitim öğretim için gereken donanımların noksanlığına, tesis ve okul yetersizliklerine ilave olarak emeklerinin maddi karşılığını yeterince alamayan değerli öğretmenlerimizin huzuruna gönül rahatlığı ile çıkamamanın mahcubiyetini duyuyoruz.

Ancak bizleri gururlandıran ve teselli eden, her zorluğun üstesinden gelmek için gösterdiğiniz yüksek fedakarlık, çalışma azmi ve milli heyecanınızdır. Herşeyi çıkar beklentileri ve talan anlayışı ile yorumlayan teslimiyetçi tavrın giderek yaygınlaştığı ülkemizde, öğretmenlerimizin sahip olduğu vatan ve meslek bilinci ile millet ve insan sevgisi her türlü takdirin üzerindedir."
Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, demokratik kültürü kavramış, Türk olma bilincine sahip insanlar olarak yetiştirmek hepimiz için onurlu ve önemli bir sorumluluktur. Bununla birlikte, araştıran, düşünen, sorgulayan bir eğitim ortamına ulaşmamız da şarttır. Arzulanan ve makul olan, bu iki temel hedefe birlikte ulaşmayı amaçlayan, böyle bir anlamlı senteze ulaşan başarılı bir eğitim sistemidir.
Büyük Atatürk’ün “Öğretmen ve eğiticilerden mahrum bir millet, henüz millet namını almak hakkından mahrum kalmıştır.”sözlerinde ifadesini bulduğu gibi basit ve günlük gailelerle kişisel geleceklerine odaklanmış fertleri, milli kültür ve ülküler etrafında toplayıp gerçek ve güçlü millet olarak inşa edecek olanlar öğretmenlerimizdir.
Mesajda "Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin girdiği toplumsal ve ahlaki dar boğazdan kurtulması ve milli beraberliğimizin sağlanması için öğretmenlerimizin önderliği ve fedakarlığı her tedbirden daha önemlidir" vurgusunda bulunan Topal, mesajında şu ifadeleri kullandı:" Bu nedenle bir toplum mimarlığı üstlenen öğretmenlerimize olan ihtiyaç bugün dünden daha fazladır. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ile yüce milletimiz görmüştür ki Türk millet ve devlet geleneğine uygun olmayan eğitim ve öğretim sistemi bu şahısların akademisyen,general, müsteşar, hakim,savcı,doktor olmalarını sağlamış ancak hain olmalarını ve günü geldiğinde ihanet etmelerini engelleyememiştir.
Bu nedenle, Türk Milli Eğitim sisteminde her türlü personel, idari, teknik ve alt yapı donanımlarının noksansız bir şekilde temin edilmesi, elbette Devletin öncelikli görevi olmalıdır.
Eğitim sistemimiz adı gibi “Milli” olmalı, Türk kültürüne ,Türk tarihine ve en önemlisi Türk evlatlarına uygun olarak yeniden ve ivedilikle yeniden yapılandırılmalıdır. Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gerekli milli ve zevkli bir görev, en büyük erdem sayıyoruz. 
Öğretmenler Günü vesilesiyle, Türk milletinin mutluluğu ile Türk devletinin yükselmesi ülküsü ile bizleri aydınlatan ve geçtiğimiz yıllarda bölücü teröre maruz kalarak hunharca şehit edilen kahraman öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyor, Görevi başındaki öğretmenlerimize başarılar diliyor, emekli öğretmenlerimize şükranlarımızla birlikte sağlık ve esenlikler temenni ediyorum
Öğretmenlerimize şahsım ve Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Başkanlığı mensupları adına saygı ve sevgilerimi sunuyor, bu mutlu ve anlamlı günlerini kutluyorum.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×