Vali Ali İhsan Su#039;dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
 Mersin Valisi Ali İhsan Su yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Şanlı tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünü kutlamanın coşku ve gururunu Millet olarak yaşıyoruz.

Hepimizin bu büyük Bayramı kutlu olsun.

Tarihi boyunca hürriyetinden, bağımsızlığından ve onurundan asla ödün vermeden daima hür yaşamış milletimiz, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde eşsiz bir zaferle kırmış, bu muhteşem zaferi Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.

Milletimiz; bu zamana kadar ülkemize, vatanımıza saldıran düşmanların hain emellerini birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bertaraf etmiş, milli ve manevi değerlerine yönelecek herhangi bir saldırıyı bundan sonra da aynı güç ve kararlılıkla bertaraf edecektir.

Bu yüce Milletin her bir ferdi olarak tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güçle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olarak nitelediği Cumhuriyetimizi daima daha ileri noktalara taşımak için birbirimize kenetlenerek var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, Tüm Mersinli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×