Türk silahlı kuvvetlerinden siyaset yapmak istediğim için emekli olacağım diye dilekçemi verdikten sonra ilk tanıştığım siyaset adamlarından dır Hamit Tuna. 3 Kasım seçimlerinden önce dükkanının arkasındaki küçük odasında sigara dumanı içinde uzun uzun siyaset konuştuğum kişidir Hamit Tuna.

Yanlış anlaşılmasın biz sigara içmiyorduk ama içen arkadaşlara da içme diyemediğimiz için duman altı oluyorduk.
   Toroslar Belediye Başkanlığına aday olduğunda evet işte bu Torosların Yörük beyine yakışır ve de bu işlerin altından kalkacak adam diye notumu verdim ve meclis üyeliği için başvurumu yaptım. Beraber çalışmak bana nasip olmadı ama çalışmalarını hep yakından takip ettim. Kazandıktan sonra hayırlı olsun dileklerimi sunmak için özel kalemini aradım bana 3 ay sonraya randevu verdiler hatta onu birde yeniden aradılar uzattılar ama sonunda görüşmek nasip oldu.
 Hamit Başkanı fazla ziyaret etmedim ama Torosları Toroslar yaparken hep yakından takip ettim. 
  Otogarın Toroslara yapılmasında çok büyük emeği var.
Şehir hastanesinin Toroslar tercih edilmesinde onun çabaları sayesinde gerçekleşmiştir. Sayesin de Hastane ve Oto Gar Torosların gelişmesine bir ivme kazandırmıştır. 
  Hamit Tuna sayesinde Mersin modern bir Galericiler sitesine kavuşmuştur. Galericilerin oraya taşınmasıyla azda olsa mersin Bulvarlarına bir düzen intizam gelmiştir. 
   Hamit Tuna Toroslar Belediye Başkanı seçilmeden önce Toroslar ilçede hiç banka şubesi yoktu. Orada oturan vatandaşlar bankayla ilgili en ufak bir işi olduğunda, bir fatura ödemek için bile Akdeniz ilçesine inmek zorunda kalıyorlardı, bu da vatandaş için ayrı bir külfetti.
  Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olmuştur. Hangisini yazayım.  Yıllardır mersin yazarlar derneği ile beraber 3 Ocak Mersinin düşman işgalinden kurtuluşu temalı şiir yarışmasına ev sahipliğini üstlenmiştir.
  Büyük Şehir Belediye Başkanlığı yakışır Allah utandırmasın.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×