Şahin,  daha önce hasta haneden muayene için aldığı randevuya hazırlanmak için erkenden kalktı ve duşunu aldı kahvaltısını yaptı, biraz da erken olmasına rağmen yola çıktı ne olur ne olmaz,  yolda sorun yaşayıp randevuya geç kalmak olmazdı. Hasta haneye vardığında muayene olma zamanına daha 30 dakika vardı. Bekleme odasına geçti. Cebindeki kitabını çıkardı okumaya başladı kitabında sonuna gelmişti. Kitabı da bu zaman zarfında bitiririm dedi kendi kendine. Zaman nasıl geçti farkında olmadan adını anons ettiler.  Doktorun odasına girdiğinde doktor onu görünce ayağa kalktı, şahin şaşırdı etrafına baktı oda da hemşireden başka kimse yoktu.  
Doktor elini uzattı 
-          Şahin Bey elini sıkmak istiyorum çok teşekkür ederim
-          Doktor Bey hayırdır beni birisine mi benzettiniz 
-          Yok, Şahin Bey kimseye benzetmedim. Sadece koltuğunuzun altındaki kitabı görünce çok şükür bu ülkede bir kitap okuyan kişiye rastladım diye teşekkür ettim.
-          Haa o mu kitabın sonuna gelmiştim muayene sırası beklerken bitireyim diye yanıma almıştım, bitirdim de  iyi oldu.  İsterseniz size hediye edebilirim, genelde bunu yaparım . 
-          Teşekkür ederim.
-          Doktor Bey naçizane kendimi   okur-yazar  kabul ediyorum kendi yazdığım kitaplarım da var. Aşağıda otoparkta arabada var, bir koşu getirip ondan da size bir tane imzalamak beni mutlu eder. 
-          Şimdi yorulmayın nasıl olsa birkaç gün sonra sonuçları almaya geleceksiniz o zaman getirirsiniz. 
-          Tamam o halde teşekkür ederim
-          Şimdi laboratuvara inin kan verin sonucu aldığınızda görüşürüz.
-          Kolay gelsin Doktor Bey.
Şahin Bey hasta haneden ayrılırken çok mutluydu. Verdiği kan sonuçlarının nasıl çıkacağı çok da umurunda değildi. Orada bir kitap dostuna uğramış olmak onu çok mutlu etmişti. Haftaya gelirken de kendi yazdığı kitabını imzalamak için sabırsızlanıyordu. Yeni kitabı ile ilgili güzel  geri dönüşler olmuştu. Dostları başarılı bir kitap olmuş diye tebrik ediyorlardı. 
Aradan üç gün geçti hasta haneye gittim  sonuçları alarak. Ekleme odasına geçtim, biraz da heyecanlıydım doktora kitabımı imzalayacaktım bu hiç yapmadığımız bir şey değildi ama, gerçek bir okur bulduğumu düşündüğüm için heyecanlıydım. Sıra bana geldi içeri girdim, bir de ne masanın başında başka bir doktor oturuyordu. 
-          Affedersiniz ben  Doktor Adil Beyin hastasıydım laboratuvar sonuçlarını getirmiştim.
-          Adil Bey bugün yok hastalarına ben bakıyorum.
-          Buyurun tahlil sonuçlarım birde size yeni yazdığım kitabımı hediye etmek isterim.
-          Onu kaldır şimdi, otur hediyeleri almıyorum
-          Doktor Bey kendi yazdığım kitabım
-          Osun kardeşim alamam dedim ya ne zorluyorsun. Ben entelektüel bir adamamım herkesin kitabını okumam.
-          Yine de teşekkür ederim ama kendisini entelektüel diye vasıflandırdığı halde bir takım duvarlarını yıkamamış, insanların fikirlerine saygısı olmayan bir kişiye de ben muayene olamam bu da benim tercihim.
-          Beyefendi ne alakası var onunla muayenenin şimdi.
-          Çok alakası var üzgünüm yine de size iyi günler.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şevki ALTINÇEKIÇ 8 ay önce

Makaleyi okudum ve çok beğendim.Tebrik ediyorum.