ALİ ARSLAN TİYATRO OYUNUNU

Besni Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen MHP'nin kurucu lideri Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in hayatını konu alan 'Ali Arslan' adlı tiyatro oyunu Besni ilçesinde sahnelendi.
Kız Meslek Lisesi Spor salonunda sahnelenen tiyatro oyununu MHP Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün ve yönetim kurulu üyeleri, Adıyaman Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Rıfat Erdem, MHP Adıyaman Eski Milletvekili Hasari Güler, MHP Besni İlçe Başkanı Ramazan Kurt, HAS Parti Adıyaman İl Başkan Yardımcısı İnan Arslan, HAS Parti Besni İlçe Başkanı Abidin Şahin, Besni Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Ballı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar izledi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.
Daha sonra Mehmet Demirkesen'in yazdığı, Ali Eren'in yönettiği ve Efsane Tiyatro Grubunun oynadığı 'Ali Arslan' adlı tiyatro oyun sahnelendi. Tek perdelik tiyatro oyununda, Alparslan Türkeş'in çocukluk yıllarından ölümüne kadar inandığı davası uğruna nelerle nasıl mücadele ettiği anlatıldı.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×