Ali Şenozana vefa örneği

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONSERVATUARI’NIN ADI “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALİ ŞENOZAN KONSERVATUARI” OLDU...

 

ALİ ŞENOZAN’A VEFA ÖRNEĞİ...

 

ÜNLÜ SANATÇI ADINA DÜZENLENEN GECE MUHTEŞEM GEÇTİ...

 

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın adının meclis kararıyla “Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Korservatuarı” olması nedeniyle düzenlenen özel gece muhteşem geçti. Sanatseverler, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan seçkilerle unutulmaz bir gece yaşadı.

Uzun yıllar TRT’de görev yapan, emekliye ayrıldıktan sonra memleketi Adana’ya yerleşen ünlü bestekar Ali Şenozan’ı Büyükşehir Belediyesi unutmadı. Belediye Meclis üyeleri kararıyla adı konservatuara konulan Ali Şenozan için özel bir gece düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, eşi Serpil Aldırmaz, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Bölge İdaresi Başkanı Ali Yaşar Yurdabak, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Halil Tüm, Adana’daki musuki cemiyetlerinin başkan ve yöneticileri ile sanatseverlerin katıldığı gece muhteşem geçti.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki gecenin ilk bölümünde Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuarı sanatçılarından oluşan koro Türk Halk Müziği Bölüm Şefi Feridun Dalgınlı yönetiminde solo ve koro konser verdi. Konserin ikinci bölümünde ise 1985 yılında kurulan konservatuarda o tarihten bugüne kadar eğitim alan öğrenciler, karma koro ile Ali Şenozan onuruna biraraya geldiler.

   Daha sonra Uğur Türe yönetiminde, ünlü sanatçı ve bestekar Ali Şenozan konser verdi. Seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatseverlerin ayakta alkışladığı konserden sonra Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Ali Şenozan’a plaket verdi.

   Törende konuşan Başkan Vekili Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya büyük önem ve destek verdiklerini ifade ederek, “Ali Şenozan’ın, hem TRT’de şef olarak görev yapması, hem Adanalı olması, hem de Türk Halk Müziği’ne büyük emeği geçmesinden dolayı gururluyuz. Bestekar olarak da müziğe çok büyük katkıları vardır. Kendisiyle ne kadar övünsek azdır. Bizlere öyle bir gece yaşattığı için hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

   Ünlü sanatçı ve besketar Ali Şenozan da, adının konservatuara verilmesinden gösterilen ilgiden mutlu olduğunu söylerken, Başkan Vekili Aldımaz’a teşekkür etti. Bölge İdaresi Başkanı Ali Yaşar Yurdabak, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmet ve CHP’li meclis üyesi Halil Tüm de, Ali Şenozan ve diğer sanatçıları çiçek ile plaket verdiler.

 anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×