Haberleri Tümü

BÜLENT DİDİNMEZ GÜMÜŞHANE’DE

KÜSKÜNLERİN MHP OLARAK FEVKALADE BİR ZARARI OLACAKLARI KANAATİNDE DEĞİLİZ, ZATEN 2007 VE 2009 SEÇİMLERİNDE DE MHP İLE YAN YANA DEĞİLDİLER

Milliyeti Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, 8 yılı aşkın bir zamandan bu yana iş başında olan AK Parti hükümetlerinin Türkiye’de büyük bir hasar ve tahribata neden olduğunu söyledi.
Beraberinde Bursa Milletvekili Necati Özensoy, Adana Milletvekili Yılmaz Tankut ve MYK Üyesi Hasan Özarslan ile teşkilat ziyaretleri gerçekleştirmek üzere Gümüşhane’ye gelen Didinmez, sabah saatlerinde gazetecilerle yaptığı kahvaltının ardından bir açıklama yaptı.
Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde 24. dönem TBMM seçimlerinin gerçekleştirileceğini ifade eden Didinmez, 8 yılı aşkın bir zamandan bu yana iş başında olan AK Parti hükümetlerinin Türkiye’de büyük bir hasar ve tahribata neden olduğunu söyledi.
Konuşmasında AK Parti’yi eleştiren Didinmez, AK Parti’nin teslimiyetçi ve tavizkar bir anlayışı tercih etmek sureti ile Türkiye’nin uzun yıllar sonucunda kazanmış olduğu maddi ve manevi değerlerin heba edilmesine sebep olduğunu kaydetti.
AK Parti’nin adında bulunan “Adalet” kavramını bugün Türkiye’de en fazla ihlal edilen kavram olarak nitelendiren Didinmez, “Nalıncı keseri gibi Tayyip Erdoğan bey ve arkadaşları her konuyu hukukun üstünlüğü çerçevesi içerisinde kendilerine yonmaya alışkanlık haline getirmiş, karşı bir takım görüş ve düşünceleri ifade etmeye çalışanlara da güvenlik güçlerinin copu, biber gazı, hakim savcı yandaşlarıyla beraber kimisine Ergenekon kimisine en yakın cezaevinin yolunu göstermiş ve işin garip tarafı bütün bunları da siyaseten merkeze oturttukları güzel İslam dinini kullanarak yapmayı da alışkanlık haline getirmişlerdir” şeklinde konuştu.
AK Parti iktidarının göreve geldiği 2002 yılı ile bu zamanı değerlendiren Didinmez, “Bu süreç içinde milletimize vaat edilen ne varsa 2002’ye göre değişmemiş, iyileşmemiş, aksine kangren haline gelmiş, kötüleşmiş bir durumdadır. Bu dönem aldatma ve kandırma dönemi olarak Türk siyasi hayatında yerini almış bulunmaktadır. Bu dönem açlık, adaletsizlik, ahlaksız ve asayişsizliğin Türkiye’nin ve bütün insanlarımızın üzerine karabasan gibi çöktüğü bir dönemdir” dedi.

KÜSKÜN MHP’LİLER
Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Didinmez, bir gazetecinin referandum sürecinde AK Parti hükümetine destek veren ve kamuoyunda “küskün ülkücüler” olarak adlandırılan kesimin önümüzdeki seçimlerde MHP’ye destek verip vermeyeceği sorusuna “Adı geçen şahısların kimlik ve kişiliklerine MHP olarak bizim bir diyeceğimiz söz konusu olamaz. Ama tavsiyemiz oluyor. Katolik nikahına benzer bir şekilde siyaset kurumuna bağlılığı MHP olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Eğer böyle bir şeyi kabul edecek olursak bugün AK Parti’nin hile, hurda, aldatma ve kandırma ile kendisi lehinde tercihte bulunan AK Parti seçmeni insanlarımızı da oraya mahkum etmiş oluruz. Ama bizim hedefimiz o aldanma ve kandırılmadan o vatandaşlarımızın kurtarılması için çaba ve gayret sarf etmektir. Biz böyle bir düşünce taşırken, MHP’ye emek vermiş, katkı sağlamış, oy vermiş bazılarının da kendilerince bir takım gelişmeler neticesinde MHP’nin dışındaki başka bir siyaset kurumuna geçebilecekleri, oy verebilecekleri gerçeğini kabul ediyoruz. Ama birşeyi kabul etmiyoruz: ülkücülük bir yaşama biçimidir. Ülkücülük MHP ile iç içe geçen kavramlardır. Dolayısıyla MHP ülkücülerin siyasi kurumunun adıdır. MHP’de ülkücüler vardır. Ama MHP’de milletimizin bütün güzide insanlarına da yer vardır. Ülkücü MHP’li olur, başka herhangi bir partiden ülkü ocaklarımıza uğramadan da MHP’li olunabilir. Ama X partisine giden birisinin ben ülkücüyüm yada ben eski MHP’liyim deme gibi bir hakkı da olamaz. Böyle bir şey maksatla çıkarılan bir beklentinin tezahürüdür. Kendilerine tavsiyemiz şudur: Gittikleri yerin yenisini olanlar, orayla ilgili görüş ve düşüncelerine sahip çıksınlar. Yenisi oldukları, yeni siyasi kurumun görüş ve düşüncelerine sahip çıkarak millete onu aktarsınlar. Yoksa bulundukları yerlerde eski MHP’li yada eski ülkücü sıfatları arkasına sığınarak bir aldanma ve kandırmanın içerisinde aktör olmamaları gerektiğini ifa ediyoruz. MHP’ye bu tür bir eksiklik yada yanlışlıkla iştigal edenlerin fevkalade bir zararı olacağı kanaatinde değiliz. Neden: bu şahıslar az sayıdaki kişiler zaten 2007 seçimlerinde ve 2009 mahalli idareler seçimlerinde MHP ile yan yana değillerdi zaten” diye cevap verdi.
MHP’nin önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidara gelememesi durumunda AK Parti veya CHP ile koalisyon kurma ihtimalini soran bir gazeteciye ise Didinmez, “MHP’nin sadece A planı vardır. O da tek başına iktidardır” diyerek cevap verdi.
Didinmez ve beraberindeki heyet daha sonra MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Canlı’yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. MHP heyetinin gün boyunca ilçelerde sürdüreceği teşkilat ziyaretlerinin ardından yarın sabah Bayburt’a gideceği öğrenildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz