Haberleri Tümü

ÇOBANOĞLU VE ERGUN SEL BÖLGESİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir milletvekili, aynı zamanda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Metin Ergun, Bodrum Yarımadası’nda meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu.İncelemelerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ise bölgenin afet kapsamına alınmasını istediği belirtildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir milletvekili, aynı zamanda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Metin Ergun, Bodrum Yarımadası’nda meydana gelen sel felaketinin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu.İncelemelerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ise bölgenin afet kapsamına alınmasını istediği belirtildi.
Bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Milletvekili ve aynı zamanda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla Milletvekili Metin Ergun’a; MHP Muğla İl Genel Meclis Üyesi Kazım Öztin, MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, MHP Konacık Belde Başkanı Eczacı Burak Söğütlü, MHP Ortakent-Yahşi Belde Başkanı Öncel Erkal ve beraberindekiler eşlik etti.
İlk olarak Konacık’a gelen Çobanoğlu ve Ergun, işyerlerini su basan esnafı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.. Konacık’tan, Ortakent’e geçen Çobanoğlu, Ergun ve beraberindeki heyet; su baskınlarının yaşandığı evleri ve işyerlerini gezerek burada da vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
İncelemeler sırasında Ortakent’te yaşayan ve sel esnasında hayatını zor kurtardığını ifade eden Zühra Aşkın şunları söyledi:
“ Sel bir anda geldi. Sular çizme boyuna kadar geldi. Sonra biranda belime kadar geldi. Belime kadar kaldığımda eşime kaçmak için yola doğru gidelim dedim. Oraya doğru giderken dengemi kaybettim düşmek üzereydim eşim kurtardı. Düşseydim kurtulma imkanım yoktu. Suyun içinden canımı zor kurtardım. Evimi ve eşyamı kurtaramadım. Allah’tan tek duam çocuklarım evde değildi.”
Ziyaret ile ilgili bilgiler veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu ise şunları söyled:.
“ Ortakent-Yahşi Beldemizde yaşanan bu sel felaketi hepimizi üzmüştür. Ben MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak ve Bölge Milletvekili Metin Ergun ile birlikte ölgeye gelerek yaşanan sel felaketini yerinde inceleyip alınan tedbirleri görelim istedik. Belediye Başkanımızla birlikte görüşebilmek üzere buraya geldik. Şimdi de mağdur olan aileleri ziyaret ediyoruz. Gerçekten maddi olarak çok ciddi bir kayıp söz konusu. Ama şuna şükrediyoruz ki cana gelmiş bir kayıp yok. Belediyemiz hızla çalışmalarını sürdürüyor. Burası afet bölgesi ilan edilip bu zararlar tazmin edilecek. Buradaki afetin bertaraf edilmesi için tüm belediyelerimiz ciddi bir çalışma içerisindedir. Bizler de Ankara’dan bu çalışmaları takip edeceğiz.”
Can kaybı olmamasına şükrettiklerinin altını çizen MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Her şeyden önce can kaybımızın olmamasına şükrediyoruz. Diğerleri tanzim edilir. Sayın Vali’miz zaten bölgeye gelerek tespitlerde bulunmuş. Kaymakam Bey’in büyük gayretleri olmuş. Vatandaşlarımız adına Sayın Kaymakamımıza da ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zaten Ortakent-Yahşi Belediye Başkanımız sürekli burada ve elinden gelen gayreti göstermiş. Konacık Belediyesi bütün ekipleriyle yardıma koşmuş. Gündoğan Belediyesi aynı şekilde. Bu yara sarılmayacak bir yara değil. Önemli olan hem vatandaşların zararının giderilmesi, hem de altyapı çalışmalarının turizm sezonuna kadar yetiştirilmesi gerekli. Turizm bölgelerinde altyapı çalışmaları yaparken zamanında 70’li, 80’li yıllarda belki bunlar düşünülerek, bölgenin ne kadar büyüyeceği tahmin edilerek altyapı çalışmaları yapılmış olsaydı, bu felaket belki bu şiddette sıkıntılar yaşanmayabilirdi. Vatandaşlarımıza ve Belediye Başkanımıza tekrar geçmiş olsun diliyoruz.”
Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ise; “ Turizm sezonuna kadar yaraları sarmış olacağız”
Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ı arayarak, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Daha sonra ise heyet Bitez ile Yalı Beldesine geçerek, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez’den bilgiler alarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz