Haberleri Tümü

ERDOĞAN'DAN, TÜRKMEN DERNEKLERİNE ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "Komşularıyla sıfır sorun diye yola çıkan kadroların, Türkiye Cumhuriyeti’ni sıfır itibarlı duruma düşürdüğünü görüyoruz" dedi.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "Komşularıyla sıfır sorun diye yola çıkan kadroların, Türkiye Cumhuriyeti’ni sıfır itibarlı duruma düşürdüğünü görüyoruz" dedi.
Ahmet Erdoğan, Akdeniz Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda izlenen dış politika nedeniyle Türkiye’nin itibar kaybına uğratıldığını ama bunun iktidar temsilcilerince “Bölgesel güç olduk” şeklinde anlatılarak halkın aldatıldığını söyledi.
Irak cumhurbaşkanı Talabani’nin Türkiye’ye gelerek terörist başı Öcalan’a selam gönderdiğini, bunu açıksa söylediğini, ‘iki dil için çok erken’ diyerek taktik verdiğini, iç politikayı şekillendirmeye çalıştığını, Alman Başbakan Merkel’in akıl verdiğini, Füze Kalkanı Sistemi’nin İsrail’i koruma adına İran’a karşı kurulması kararının alındığını, bebek katilinin hükümete danışman konumuna yükseltildiğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:
"Hala yankıları devam eden Mavi Marmara gemisinde 9 vatandaşın katledilmesi olayında bile gerçekleri saptırıyorlar. Normalde başka ülkeler için savaş nedeni olan bu katliamı, sadece bir özür dileme boyutuna indirgediler. Hem mağdur olup hem de ezilmek, sıfır sorun değil sıfır itibarsızlığın işaretidir. Kendi vatandaşlarımızı katleden bir ülkeye kalkan olacak füze sistemini benimsemek, yaptırım gücünü değil, başkalarına tabi olmayı ve vesayet altında olduğunuzu gösterir."
Hem iç politika hem de dış politika itibarıyla Türkiye'nin her geçen gün hızla irtifa kaybettiğini ifade eden Erdoğan, "Komşularıyla sıfır sorun diye yola çıkan kadroların, Türkiye Cumhuriyeti’ni sıfır itibarlı duruma düşürdüğünü görüyoruz. Bölücü fitne verilen cesaretle yol almaya devam ediyor. Halkımız ise açlık, yokluk ve yoksulluk içinde kıvranıyor. Bütün bu olumsuz tablo büyük başarı gibi sunuluyor" diye konuştu.
Akdeniz Yürek Türkmen Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Demirdüzen ise, vatanın, milletin bölünmez bütünlüğü konusunda çok hassas oldukları mesajını verdi. Ziyarette, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Özcan, Çukurova Yörük Türkmen Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, Yüreğir Yörük Türkmen Derneği Başkanı Yusuf Uzun, Oğuz Boyları Derneği Başkanı Mehmet Demir de hazır bulundu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz