Haberleri Tümü

KARAİSALI’DA MHP İSTİŞARE TOPLANTISI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "Milletimize derin acılar yaşatan karanlık girişimlerin mahsulü olan mevcut zihniyetin siyasi, hukuki, idari ve sosyal yönden kuşattığı bu kaotik kıskaçtan kurtuluş yolunun yine demokrasiden geçtiğine inanıyoruz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "Milletimize derin acılar yaşatan karanlık girişimlerin mahsulü olan mevcut zihniyetin siyasi, hukuki, idari ve sosyal yönden kuşattığı bu kaotik kıskaçtan kurtuluş yolunun yine demokrasiden geçtiğine inanıyoruz" dedi.
Erdoğan, MHP Karaisalı İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği istişare toplantısında yaptığı konuşmasında Haziran’da yapılması beklenen genel seçimlerin önemine değindi. Ülkenin etnik kimliklere ayrılması için resmi ve gayri resmi, açıktan ve gizliden çok ciddi çalışmalar yapıldığını, iki dil, iki bayrak gibi bölücü taleplerin artık sıradan hale geldiğini, hükümetin bu gelişmelere seyirci kaldığını, kamuoyunda ise derin bir sessizlik hakim olduğunu ifade etti. Erdoğan, "Bu süreçte canımızdan, malımızdan, her şeyimizden aziz bildiğimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğü tehlikede iken Hükümet gündemi değiştirmektedir. Terör, ihanet provaları, yokluk, yoksulluk, dışarıda hor ve hakir görülme, devletimize reva görülen hakaretler yandaş hale getirilen basının çoğunluğu üzerinden adeta narkoz verilerek unutturulmakta, sürekli olarak suni gündemler konuşturulmaktadır" dedi.
Bu narkozun etki göstermediği Ülkücülerin ise dimdik ayakta olduğunu söyleyen Erdoğan, "Ülkücülerin, ihanetin çarpacağı son kale olduğu bilinmektedir. İşte o yüzden aylardır bu alanı istismar etmektedirler. Şehitlerimize hakaret eden zihniyet adeta bir tiyatro oynamaktadır. İstediği an ağlayan, istediği an gülebilen, istediği an siyaha beyaz, beyaza siyah diyebilen çok tehlikeli bir zihniyet ile karşı karşıyayız" diye konuştu.
Önümüzdeki seçimin her bakımdan Türk’ün ateşle imtihanı olacağını ifade eden Erdoğan şöyle devam etti:
"Bu yüzden vatanımızın, milletimizin istikbali adına kaygı duyan her vatandaşımızın yirmi dört saat uyanık olması gereken bir dönemden geçmekteyiz. Bu ülkenin sinir ucu olan ülküdaşlarımızın, partililerimizin, gönüldeşlerimizin gecesini gündüzüne katacağı bir dönemi yaşamaktayız. Halk iradesinin dışında hiçbir iradeye yaslanmayan, bu iradenin dışında hiçbir yapıya zerre kadar müsamaha göstermeyen liderimiz sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin önderliğinde demokrasi dedikçe, herkesi ayrımsız kucaklayan milliyetçilik anlayışı ve bin yıllık kardeşlik terkibiyle koştukça AKP ve yandaşlarının fitne ve haset damarları kabarmaktadır. Bu fitne damardan akıtılan MHP’yi antidemokratik gösterme çabası beyhudedir. Biz, milletimize derin acılar yaşatan karanlık girişimlerin mahsulü olan mevcut zihniyetin siyasi, hukuki, idari ve sosyal yönden kuşattığı bu kaotik kıskaçtan kurtuluş yolunun yine demokrasiden geçtiğine inanıyoruz. Bu manada genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli etrafında kenetlenerek çıktığımız yol, Allah’ın izniyle milletimizi huzura çıkaracak yoldur."
MHP Adana İl Başkan Yardımcıları İsmail Arıcı, Turgut Bağda, MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara’nın da hazır bulunduğu, Bekir Uysak, Alper Pişkin’in de katıldığı toplantıda Selahattin Baysal, Şinasi Apaydın, Abdullah Evren ve MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu birlik ve beraberliğin önemine değindiler.
MHP Karaisalı İlçe Başkanı Ahmet Yiğenağa da, MHP’nin Karaisalı’da dimdik ayakta olduğunu, bütün güçleriyle seçime hazırlandıkları mesajını verdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz