Güncel Haberleri Tümü

ERDOĞAN'DAN ESNAFA ZİYARET

MHP ADANA İL BAŞKANI AHMET ERDOĞAN, ESNAFIN YILLARDIR ŞİKAYET ETTİĞİ SORUNLARIN MHP’NİN PROGRAMIYLA SONA ERECEĞİNİ SAVUNDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "Esnaf ve KOBİ’ler MHP iktidarında altın çağını yaşayacak" dedi.
Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesini tanıtım amacıyla Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret etti. Bağlı Oda başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette Erdoğan, "Esnaf ve sanatlardan, emeklilik döneminde faaliyetlerine devam edenlerden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintisi tümüyle kaldırılacak. Şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni araçtan KDV ve ÖTV alınmayacak" müjdesini verdi.
Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre, ayrıca, küçük esnafın hep şikayet ettiği büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube açmaları için asgari iş yeri büyüklüğü standardı getirilecek. Bu standarda uymayan mevcut şubeler ise yerleşim yeri dışına taşınacak. Muhtaç ailelere dağıtılacak olan ve her ay belli limitlerin yükleneceği Hilal Kart’la sadece ikamet edilen belde, ilçe sınırlarında harcama yapılarak küçük esnaf desteklenecek.
Vergi oranlarında indirim yapılacak. İstihdam üzerindeki vergi ve sosyal güvenlik primi yükü azaltılacak. Yenileme amacıyla yapacakları makine-teçhizat ve donanım yatırımlarında KDV alınmayacak, KOSGEB kaynaklarından faizsiz olarak yararlanmaları sağlanacak. Türkiye Kalkınma Bankası KOBİ finansmanında etkili şekilde kullanılacak. Gelişen İşletmeler Piyasası süratle faaliyete geçirilerek KOBİ’lere destek sağlanacak. Kredi Garanti Fonu sisteminin kaynakları arttırılacak. Bu fon ve risk sermayesi sistemi etkin hale getirilerek KOBİ’lerin teminat sorunları çözülecek.
MHP’nin programı esnaftan da destek gördü. Esnafın çok zor durumda olduğuna dikkat çeken AESOB Başkanı Kazım Barışık, “Bas bas bağırıyoruz ama yapmıyorlar” diyerek esnafın çağrısının cevapsız kalmasından yakındı. Barışık, Hükümetin AB’ye girme konusunda çok istekli göründüğüne işaret ederek “Yıllarca AB müktesebatını uygulayın dedik ama uygulanmıyor. Uygulansa sorun biter” diye konuştu. Barışık ve Oda başkanları, MHP’nin programının esnafın yıllardır dile getirdiği taleplerle birebir örtüşmesinin sevindirici olduğunu ifade ettiler.
MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan, Dadaloğlu Avşarlar Derneği Başkanı Fatih Kılıç ve yönetimini de ziyaret ederek seçim beyannamesi hakkında bilgi verdi. Erdoğan, AK Parti’nin milletin sorunlarını çözme konusunda samimi olmadığını, kaos, karmaşa ile gündemi saptırarak, farklılıklar üzerinden siyaset yaparak, bazen gerginlik, bazen mağduriyet üreterek buradan nemalanmayı alışkanlık haline getirdiğini vurguladı. Erdoğan “Alkole erişimi sınırlandırmak için sözde yasa çıkartan hükümet, zinayı neden yasak olmaktan çıkartmıştır? Samimiyet bunun neresinde? Sen Mısır’a akıl vereceğini önce kendine çeki düzen ver” diye konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz