Güncel Haberleri Tümü

HABER-İŞ SENDİKASI MHP'Yİ ZİYARET ETTİ

Haber-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Veli Solak, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Mete Eke'yi ziyaret etti.

Haber-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Veli Solak, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Mete Eke'yi ziyaret etti.
Parti binasında yapılan ziyarette konuşan MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren Kayseri'de koyduğumuz hedef MHP'yi birinci parti yapmaktır. Türkiye'de de genel başkanımızın zikrettiği gibi tek başına iktidar hedefi ve parolasıyla yola çıktık. Bu manada sizlerin destekleri ile Kayseri halkının desteği ile bu işi başaracağız” dedi.
MHP il başkanına yeni görevinde başarılar dilemek için geldiklerini belirten Haber-İş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Solak, “Ziyaretimizin sebebi sayın il başkanımızın yeni göreve atanmasından dolayı kendin hayırlı olsun demek. Kendisi bizim çok sevdiğimiz bir ağabeyimizdir. 30 yıla yakın bir dostluğumuz vardır. 30 yıldır çizgisinden vazgeçmeyen bir büyüğümüzdür. Yeni görevinin hayırlı olmasını söylemek için geldik. Her zaman yanında olduğumuzu beyan ettik. İşi zor, görevi zor ama biliyoruz ki sayın başkanımız bunların altından kalkacaktır. Kayseri'yi Türkiye'de en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.
“TORBA YASASI BİRAN ÖNCE GERİ ALINMALIDIR”
Torba yasasının Avrupa dayatmalı bir yasa olduğuna vurgu yapan Solak, “Türkiye genelinde ciddi bir manada rahatsızlık var. Ama mevcut hükümet şuanda dikta bir rejimde bunu uygulamaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Türkiye'de yaşayan bir fert olarak, bu ülkenin bir çocuğu olarak kesinlikle bizim iyiliğimize olan bir yasa değildir. Tamamen Avrupa'nın dayatması ile çıkan bir yasadır. Biz bunu tasvip etmiyoruz. Hükümetin ciddi düşünüp geri adım atmasını istiyoruz. Ankara'da geçenlerde yapılmış olan eylemlerde dikkatimizi çekmişti. Ciddi bir anlamda baskı, tamamen bir polis devleti akabinde biber gazları polisin sert tavırları bizi ciddi olarak rahatsız ediyor. Hükümet geri adım atar diye düşünüyoruz. Bizim iyiliğimize olan bir yasa değildir. Kamuoyu ile de bunu paylaşmak istiyoruz. Bugün bana diyen insanların yarın çekecekleri sıkıntıyı şimdiden görmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz