Güncel Haberleri Tümü

METİN ERGUN ÇANAKKALE MÜZESİ TIRINI GEZDİ

MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun Marmaris Atatürk Meydanı’nda bulunan Çanakkale Müzesi Tırını gezdi.

MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun Marmaris Atatürk Meydanı’nda bulunan Çanakkale Müzesi Tırını gezdi.
MHP Muğla Milletvekili Ergun Çanakkale Valiliği, Doğtaş ile Ford Otosan’ın katkılarıyla ‘Çanakkale'yi Anadolu'da Yaşatıyoruz’ sloganı ie Marmaris’e gelen Çanakkale Müzesi Tırını gezdi. Milletvekili Ergun’a Beldibi Belediye Başkanı İdris İspirli, MHP Marmaris İlçe Başkanı Gürbüz Coşkun, MHP Armutalan Belde Başkanı Mehmet Altınova ve partililer de eşlik etti. Ergun Çanakkale’de trajedinin yanı sıra büyük bir zaferinde yaşandığını belirtti.
Çanakkale zaferinde Türkiye’nin her köşesinden gelen vatandaşların canları pahasına savaştığını belirten Ergun; “Diyarbakır’dan, Muğla’dan Türkiye’nin dört bir köşesinden herkesin bu zaferde payı vardır. Çanakkale’de Büyük bir mücadele örneği verilmiştir. Gençlerimizin tarihimizi iyi bilmesi gerekir. Marmarisli gençlerimiz mutlaka gelip Çanakkale Müzesi Tırını gezmesini tavsiye ediyorum. Büyük kahramanlık destanını bütün gençlerimizin bilmesi öğrenmesi lazımdır” diye konuştu.
Öte yandan dün vefat Marmaris Eski Belediye Başkanı İsmet Karadinç için de Marmarislilere baş sağlığı dileyen Ergun; “Marmarisliler Karadinç’e büyük bir vefa örneği göstermiştir. Binlerce kişi tarafından uğurlanmak bizlere de nasip olur umarım” diye konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz