Güncel Haberleri Tümü

MHP'NİN ESNAFLA SOHBET TOPLANTISI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, "ABD’nin, sömürgecilerin, bugün olduğu gibi emellerine alet olacaksak niye İstiklal Savaşı yaptık? Niye Çanakkale Savaşı’nda 255 bin şehit verdik?" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, "ABD’nin, sömürgecilerin, bugün olduğu gibi emellerine alet olacaksak niye İstiklal Savaşı yaptık? Niye Çanakkale Savaşı’nda 255 bin şehit verdik?" dedi.
Tankut, MHP Seyhan İlçe Başkanlığı’nın Pınar Mahallesi’nde düzenlediği esnafla sohbet toplantısına katıldı. MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan ve Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı’nın da hazır bulunduğu toplantıda Tankut, AK Parti hükümetinin açtığı yolda ülkenin bölünme noktasına getirildiğini ileri sürdü. Tankut, "Şayet AKP Hükümetine bu seçimde gereken cevap verilmez ise, bundan sonraki dönemde telafisi belki de hiç mümkün olmayacak sıkıntılarla karşılaşılacak. Her şey ortada ve çok net. Bundan sonraki hedefleri, ihanet açılımının elindeki hançeri, milletimizin tam kalbine sokmaktır. Sayın Başbakanın kendisi açıkladı: ‘Esas anayasa değişikliğini çok yüksek oylarla geldiğimiz zaman yapacağız’ diyor. Bu anayasa değişikliğiyle ne yapılacak? Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan bu milletin kırmızı çizgileri silinecek. Yani Anayasa’nın ilk üç maddesi delinecek. Bunu da ‘Millet bize yetki verdi’ diyerek ihanetin faturasını, sorumluluğunu aziz milletimize yükleyecekler" diye konuştu.
Tankut, emperyalist güçlerin hazırladığı yol haritasında Türkiye’nin bölünmesi ve çevresinde yeni kukla devletler kurmak olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:
"O zaman ABD’nin, sömürgecilerin, bugün olduğu gibi emellerine alet olacaksak niye İstiklal Savaşı yaptık? Niye Çanakkale Savaşı’nda 255 bin şehit verdik? O dönem bir kısım Damat Ferit zihniyeti Amerikan mandasını, bir kısmı İngiliz mandasını istiyordu. Mustafa Kemal ve bu millet kabul etseydi, vatan evlatlarını da kaybetmezdik. Milletin bir şekilde karnı doyar, geçinip giderdi. Ama mesele o değil. Mesele; imanımızla, kimliğimizle bizde vücut bulan namusumuzla, haysiyetimizle, şahsiyetimizle devletimize, ülkemize sahip çıkma meselesidir. Devletimiz olmazsa namusumuz, şahsiyetimiz, haysiyetimiz de olmaz."
MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Yaşanan ekonomik bunalımın, işsizliğin ve diğer sosyal sorunların çözümü için ama hepsinden önemlisi, haysiyetimizi, şahsiyetimizi ayaklar altına almayan milli bir politikanın hayata geçirilmesi için bu ülkede yaşayan herkesi önümüzdeki seçimde teslimiyetçi zihniyete son vermek gibi kutsal bir göreve davet ediyoruz."
Sohbet toplantısında ayrıca Kur-an’ı Kerim okundu, ülkenin birliği ve huzuru için dua edildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz