Güncel Haberleri Tümü

ŞİMŞEK "HERKES SESSİZ KALSA, MHP SESSİZ KALMAZ"

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tunceli Belediye Meclisinin, belediyede bulunan tabelalarda 'Tunceli' ibaresinin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararını eleştirdi.

Tunceli Belediye Meclisi, belediyede bulunan tabelalarda 'Tunceli' ibaresinin 'Dersim' olarak değiştirilmesi kararı aldı.
Kamuoyunda 'Komünist Başkan' olarak tanınan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'na tepki gösteren Mhp Mersin Milletvekili Baki Şimşek meclis genel kurulunda konuştu. Şimşek konuşmasında şu ifadelere yer verdi. 

Belediyeler kanunlara göre yönetilir. Belediye başkanları ve belediye meclisleri kanunun üzerinde karar alamazlar. Türkiye Komünist Partisinden Tunceli Belediye Başkanı olan şahsın Dersim dayatmasına hoşgörü gösteremeyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına gölge düşürmesine duyarsız kalamayız Ne yapalım? Seçildi diyerek komünist şarlatanlığa göz mü yumalım? Ne diyelim? Varsın Tunceli de Dersim olsun kepazeliğine sessiz mi kalalım? Herkes kabul etse Milliyetçi Hareket kabul etmeyecektir. Herkes sessiz kalsa Milliyetçi Hareket sessiz kalmayacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, komünizm Türk dünyasının en büyük düşmanıdır, görüldüğü yerde ezilmelidir diyor; İçişleri Bakanını göreve davet ediyorum" dedi."

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz