Haberleri Tümü

KAZ GECESİ’NDE ÜLKÜCÜLER BİRARAYA GELDİ

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, Cumhuriyetin ve milletin tarihinin en kritik dönemini yaşadığını belirtti.

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, Cumhuriyetin ve milletin tarihinin en kritik dönemini yaşadığını belirtti.
Ersançmış, son günlerde iki dilli yaşam dayatmalarının kamuoyu gündemine sokulduğunu, ülkemizin bazı şehirlerinin giriş tabelalarının bilinmeyen bir alfabe ile yazıldığını vurguladı.
Ülkü Ocakları Kars İl Teşkilatı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Millet ve Devlet Bekası için Güç Birliği Toplantısı’ “Kaz Gecesi’ Öğretmenevinde yapıldı.
Düzenlenen geleneksel Kaz Gecesi’ne katılan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, bölücü vatan hainlerinin Türk Milleti’ne ve Türk Devleti’ne karşı isyan ve ayaklanma provalarına başladıklarını söyledi.
Onur Ersançmış; “Cumhuriyetimiz ve milletimiz tarihinin en kritik dönemini yaşamaktadır. Üzülerek itiraf etmeliyiz ki 1923 yılında bedeli kanla ödenerek kazanılmış cumhuriyetimizin ve büyük milletimizin varlığı, bütünlüğü ve geleceği tehdit altındadır. Birileri ekonomik büyüme ve zenginleşme masalları anlatırken, ne yazık ki Türkiye ekonomisi çökmüş, millet sefalete terk edilmiştir. Fabrikalarımız zarar ettikleri bahanesiyle yabancılara haraç mezat satılmaktadır. Kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimiz eli-kolu bağlı sınırlarımız içine mahkum edilmekte, dağdan inen eli kanlı teröristlerin Türk Devleti’ne meydan okuması seyredilmektedir” dedi.
Ersançmış; “İki dilli yaşam dayatmaları kamuoyu gündemine sokulmuş, ülkemizin bazı şehirlerinin giriş tabelaları ve yine belediye tabelaları bilmediğimiz bir alfabe ile yazılmış ve bölücü vatan hainleri Türk Milleti’ne ve Türk Devleti’ne karşı isyan ve ayaklanma provalarına başlamışlardır. Türkiye’yi federasyonlara bölmek isteyen yetki sahipleri, bu bölünmenin önündeki en büyük engel olarak gördükleri Milliyetçi Hareket’i meclis dışında bırakmak için içerden ve dışarıdan akla hayale gelmeyecek saldırılar başlatmış ve yaklaşan seçim öncesi şu bildiğiniz eski şahısları tekrar sahneye süreceklerini belli etmişlerdir.
Bütün bunların karşısında Türkiye’nin Başkenti Ankara’dır. Dili Türkçedir. Bayrağı Ayyıldızlı Albayraktır. Milli Marşı İstiklal Marşıdır. Ve Vatan Bir Bütündür, bölünemez parçalanamaz diyen ülkücüler, Hareketin Lideri Dr. Devlet Bahçeli Bey’in işaretiyle Millet ve Devlet Bekası için Güç Birliği Hareketi’ni başlatmışlardır” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından geceye katılanlara geleneksel kaz eti ikram edildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gece slayt gösterisiyle sona erdi.
Geceye Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, MHP MYK üyesi Settar Kaya, MHP İl Başkan Yardımcısı, Ülkü Ocakları İlçe Teşkilat Başkanları ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz