Haberleri Tümü

Mobil toplantı merkezi Mersine geliyor

Novartis’in 13 Eylül tarihlerinde Edirne’den başlattığı, 60 gün sürecek olan ve 15 ili kapsayan “Mobil Toplantı Merkezi” projesi Mersin Kipa Alışveriş Merkezi’ne geliyor.

NOVARTIS “MOBİL TOPLANTI MERKEZİ”

PROJESİ MERSİN’E GELİYOR!

 

Novartis’in 13 Eylül tarihlerinde Edirne’den başlattığı, 60 gün sürecek olan ve 15 ili kapsayan “Mobil Toplantı Merkezi” projesi Mersin Kipa Alışveriş Merkezi’ne geliyor.

 Son teknolojinin kullanıldığı “Mobil Toplantı Merkezinde” hipertansiyon ve diyabet hastalıklarının seyri 3 boyutlu filmlerle anlatılıyor. Proje, hekimlerin verdiği eğitimlerle halkımızı, ülkemizde sıkça görülen diyabet ve hipertansiyon hastalıkları, tedavi ve yöntemleri hakkında bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

 

Dünya ilaç sektörünün liderlerinden Novartis, halkı hastalıklar konusunda bilinçlendirip, önlem ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi vererek yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediği 60 gün sürecek olan “Mobil Toplantı Merkezi” projesini Edirne, İstanbul, İzmit, Trabzon, Malatya, Gaziantep ve Adana’da gerçekleştirdi.

 

Sağlık alanındaki çalışmalarını “insan odaklılık” ilkesiyle birleştiren Novartis, Türk Kadınlar Birliği’nin işbirliğiyle yaptığı projesi kapsamında; 18 - 19 Ekim tarihlerinde Mersin Kipa Alışveriş Merkezi’nde kuracağı mobil toplantı merkezinde vereceği eğitimlerle halkı diyabet ve hipertansiyon hastalıklarıyla nasıl yaşanacağı, neler yapılması gerektiği, tedavi ve yöntemlerinin neler olduğu konularında bilgilendirecek. İçerik ve kurgusuyla farklılaşan eğitimler her ilde 2 gün süresince 10.00-12.00 ve 14.00-17.30 saatleri arasında 30 dakikalık seanslar halinde verilecek.

 

Eğitimler çerçevesinde; 18 metre çapında kubbe görünümündeki yüksek teknolojinin kullanıldığı mobil toplantı merkezinde 3D teknolojisinin kullanıldığı 50 kişilik özel bir sinema salonu kurulacak, diyabet ve hipertansiyonun ne anlama geldiği, yükseldiğinde hangi organlara nasıl zarar verdiği konularında 3 boyutlu kısa film gösterimleri yapılacak.

 

Her film gösteriminin ardından hekimler, tansiyon ve kan şekerini kontrol altında tutmak için neler yapılması gerektiği, toplumda doğru bilinen yanlışların neler olduğuna dair bilgiler verecek ve halkın diyabet ve hipertansiyon hastalıklarına yönelik sorularını yanıtlayacak. 

 

Sağlık sektöründe yer alan eczacı ve tıp doktorlarına yönelik özel eğitim seanslarının da düzenleneceği etkinlik 21 - 22 Ekim tarihlerinde Konya’da olacak.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları