Haberleri Tümü

Çocuklar haydi Podomania’da ayak kontrolüne

Türkiye’de ilk kez uygulanan ve öğrencilere yönelik “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” sloganıyla start alan konferanslar dizisinin ilki Hatay’ın İskenderun ilçesinde yer alan Özel Atalar Kolejinde başlamasının ardından Mersin, Adana ve Gaziantep’te de il genelindeki

Çocuklar haydi Podomania’da ayak kontrolüne

Mersin Adana ve Gaziantep’te ki öğrenciler de kapsamda

 

 

Türkiye’de ilk kez uygulanan ve öğrencilere yönelik “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” sloganıyla start alan konferanslar dizisinin ilki Hatay’ın İskenderun ilçesinde yer alan Özel Atalar Kolejinde başlamasının ardından Mersin, Adana ve Gaziantep’te de il genelindeki okullarda da öğrencilerin ayak sağlığı taraması yapılacağı açıklandı.  Podomania Ayak Sağlığı Merkezi tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan ve öğrencilerin ayak podoğrafilerinin çekildiği çalışmada ayrıca Podiatrist Nazlı Ekici öğrencilere yönelik bir konferans vererek çocuklara gelecek yaşamlarında sorunlarla karşılaşmamaları için neler yapmaları gerektiğini anlatılacak

 

 

 

Podomania Ayak Sağlığı Merkezi tarafından “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” adlı sosyal sorumluluk projesi Hatay’a bağlı İskenderun ilçesinde bulunan Özel Atalar Kolejinde start almasının ardından çalışmanın hızla Mersin başta olmak üzere ilk etapta Gaziantep, Adana ve Hatay illerinde de il milli eğitim müdürlüklerinin denetiminde sürdürüleceği açıklandı.   “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” adlı sosyal sorumluluk projesinde yapılacak  sunumda bu güne kadar Türkiye’de ilk defa fark edilen ve minik öğrencilerin gelecek yaşamlarında sorunlarla karşılaşmaması için gerçekleştirilecek çalışmayla ayak sağlığının önemi ve alınması gereken önlemler ayak sağlığı uzmanı Nazlı Ekici tarafından anlatılıyor. Mersin’de yeni faaliyete geçen Podomania Ayak Sağlığı Merkezi uzmanları tarafından Mersin okullarında geçkleştirilecek çalışmalar sonucunda sorunlu öğrencilerin ücretsiz ayak bakımı yapılacak. Velilerinde bilinçlendirildiği çalışmada yapılan kontrollerin ardından velilere çocuklarıyla ilgili ayrıntılı ayak sorunlarını içeren raporlar gönderilecek.

 

150 bin öğrenci hedefine ulaşılacak

 

Hedeflerinin bu çalışmalarla 150 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu ifade eden Podomania Ayak Sağlığı Merkezi uzmanlarından Nazlı Ekici “Okullara ve çocuklarımıza yönelik başlattığımız ve   “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” sloganıyla yola çıktığımız konferanslar dizisin ilkini İskenderun’da Özel Atalar Kolejinde gerçekleştirdik. Okulda bulunan bütün öğrencilerin ayak podoğrafi çektik. Yapılan bu işlemle çocukların ayaklarındaki düztaban yüksek taban içe basma dışa basma ve taban çökmesi gibi sorunlar tespit edilerek alınması gereken önlemler hakkında bilgi veriliyor. Yaptığımız ilk kontrollerde çocukların büyük bir ölümünde ortak bir sorun olan mantar, tırnak batması ve siğil gibi sorunlar gördük. Özellikle okulların yeni açılmış olması ve öğrencilerin tatilde steril olmayan havuzlarda zaman geçirmesi bu sorunun oluşmasındaki temel unsurlardan birisidir. Yapılan podoğrafi çekimlerinin sonuçları her öğrenci için özel olarak hazırlanacak raporlarla birlikte ailelerine verilmek üzere okul idarelerine teslim edilecektir” dedi.

 

Çocuğu olan herkes Podomania’ya koşsun

 

Podomania Ayak Sağlığı Merkezleri tarafından Hatay’ın İskenderun ilçesinde start alan ve “Sağlıklı nesiller sağlıklı ayaklarla geleceği kucaklar” sloganıyla çocuklarla buluşan Podiatrist Nazlı Ekici “Bizler davet edildiğimiz bütün okullara ulaşacağız. Hedefimiz bu yıl 150 bin öğrenciye ulaşmak. Ancak anne ve babalar arzu ederlerse çocuklarının ayak podoğrafisini Adana, Gaziantep, İskenderun ve Mersin’de bulunan Podomania Ayak Sağlığı Merkezlerinde çektirebilirler. Konuyla ilgili her türlü bilgiyi internet ortamında www.podomania.com.tr adresinden edinebilirler. Kapılarımız Türkiye’deki bütün çocuklarımıza ücretsiz olarak açıktır. Mutlaka her çocuğun ayak podoğrafisinin çekilmesi gerekir. Merkezlerimizde uzmanlarımız bu işlem için sizleri bekliyor. Podoğrafi sonuçları ayakların sadece mevcut sorunları için değil aynı zamanda ayağın dışındaki uzak eklemlerde de ortaya çıkan sorunların ilk sinyallerini verir” dedi.    

 

 

 

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları