Siyaset Haberleri Tümü

ADANALI VEKİLDEN VAN ÖNERGESİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, Van iline bağlı Çaldıran’ın bir köyü ile ve Saray ilçesinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Atılgan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde, şunlara yer verdi:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, Van iline bağlı Çaldıran’ın bir köyü ile ve Saray ilçesinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.
Atılgan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde, şunlara yer verdi:
"Çaldıran ilçesinin İran sınırındaki Karadulda Köyü'nün tesisatlarının döşeli olmasına rağmen köyde sular akmamaktadır. Aynı zamanda köy içerisinde kullanılan elektrik sisteminin voltajı çok düşük olduğu için köylüler evlerindeki cihazları kullanamamaktadır. Ayrıca köy yollarının bozuk olmasından ve çamurlu olmasından dolayı köylüler komşu köyleri olan Dirikli ve Tekindere köylerine gidememektedirler."
Atılgan, ikinci soru önergesinde ise, Van'a bağlı Saray ilçesinde kanalizasyon bulunmadığını belirterek, "Bu durum salgıladığı kötü kokular ve etrafa dağıttığı tehlikeli maddeler yüzünden hem insan sağlığını, hem de diğer canlıların sağlığını tehdit etmektedir" dedi.
MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, Bakan Atalay’a yaşanan sorunlardan haberi olup olmadığını, varsa neden ilgilenilmediğini yoksa bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sordu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz