Siyaset Haberleri Tümü

AFYONKARAHİSAR: MHP'DE YENİ BAŞKAN ERTÜRK

Afyonkarahisar MHP İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden Kemalettin Yılmaz'ın yerine, MHP Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Ertürk getirildi.

Afyonkarahisar MHP İl Başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden Kemalettin Yılmaz'ın yerine, MHP Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Ertürk getirildi.
MHP Afyonkarahisar il binasında düzenlenen basın toplantısında Kemalettin Yılmaz, MHP'nin Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevine Ahmet Zeki Ertürk'ün getirildiğini bildirdi. İl Başkanlığı'na getirilen Ahmet Zeki Ertürk yaptığı konuşmada daha önceki başkanlar gibi Kemalettin Yılmaz'ın da partinin çalışmalarında çok farklı hizmet sunduğunu belirterek, “Kurumsal yapımızı daha iyi hale getirmek için her türlü gayreti ve fedakarlığı göstermiştir. MHP'ye gönül vermiş herkes adına teşekkür ediyorum. Bir insandan beklenen her türlü fedakarlığı yapmıştır. Parti teşkilatında görevli arkadaşlar bunun farkındadır. Kendisine başarılar dileriz” dedi.
MHP'nin köklü bir parti olduğunu söyleyen Ertük, partiye gönül verenlerin her türlü mahrumiyeti yaşadıklarını ama hiçbir zaman mahcubiyet yaşamaya tahammüllerinin olmadığını belirtti. Ertürk, “Elbette ülkemizin içinde bulunduğu süreç bizim gibi Türk milliyetçilerinin endişelerini ve kaygılarını arttırmaktadır. Devletimizin uniter yapısının tahrip edilmesine yönelik girişimlerin bulunulduğu, devletin resmi dilinin birden fazla dillerle temsil edilmesi noktasında talepler göz önüne alındığında, önümüzdeki sürecin nedenli zorlu geçeceği hepimizin malumudur. Ancak her türlü güçlüğe ve zorluğa katlanabilecek azim ve iradeyi gösterebilecek insanlarız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Kemalettin Yılmaz'a gösterdiği hizmetlerden dolayı, yeni il başkanı Ertürk tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz