Siyaset Haberleri Tümü

AK PARTİ İLE CHP’Yİ AYNI ÇİZGİDE

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, Türkiye'nin, son günlerde kaygı verici tartışmaların, tahripkar hadiselerin, art niyetli ve sorumsuz beyanatların gölgesi altında kaldığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, Türkiye'nin, son günlerde kaygı verici tartışmaların, tahripkar hadiselerin, art niyetli ve sorumsuz beyanatların gölgesi altında kaldığını söyledi.
Siyasetin ahlaki derinliğinin kaybolduğunu, kısır bir döngünün içine hap solduğunu, incelik ve dengeden hızla uzaklaştığını söyleyen Erzurum, “AK Parti ile CHP arasındaki 'oynak ve kaynak' tartışmaları çapsızlığın ve vizyonsuzluğun hangi seviyelere ulaştığını bariz bir şekilde ispat etmiştir. Aslında birbirini tamamlayan bu iki partinin, perde arkasında aynı amaçlara hizmet ettikleri dikkatli ve milli gözlerden kaçmayacaktır'' dedi.
CHP Genel Başkanı’nın, teröre kuşkulu bakışı ve milli konulardaki çekimser duruşunun, AK Parti ile benzerlik taşıdığını savunan Erzurum, şöyle konuştu:
'”Ne ilginç bir tesadüftür ki iki siyasi zihniyet de neredeyse İmralı'nın dilini ve projelerini hayata geçirmek için birbiriyle yarış içine girmişlerdir. İkisinin de kafasında İmralı canisinin affedilmesi vardır. Türklük değerleri, Türk milletinin birliği ve Cumhuriyetin devamlılığı ikisinin de öncelikleri arasında yoktur. Ana muhalefet Partisi Lideri'nin çelişkili ve kılıktan kılığa giren siyasi mesajlarıyla, Başbakan Erdoğan'ın değişken ve tutarsız sözleri üst üste örtüşmektedir. Başörtüsüyle eğitimlerini sürdürmek isteyen evlatlarımızın önünde bu iki siyasi anlayış engel teşkil etmiştir. Danıştay'ın, ALES Sınavı’na başörtüsüyle girilemeyeceğine dönük verdiği sorunlu ve tartışmalı karar, gerginlik yanlısı bu iki partinin ekmeğine yağ sürmüştür. Ayrıca aklına geleni söylemek, 'laf olsun' diye konuşmak, tehlikeli düşüncelere sahip olmak, AK Parti ve CHP genel başkanlarının ortak özellikleri arasındadır. Çözüm ve çareyi yabancı başkentlerde aramak, çok konuşup bir şey söylememek yine CHP ile AK Parti'nin benzeştiği alanlar olmuştur. Sonuç itibarıyla, taviz ve teslimiyeti besin kaynağı yapan AK Parti'nin yanına CHP'nin de düşmesi ülkemiz açısından hayırlı sonuçlar ortaya çıkarmayacaktır.''

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz