Siyaset Haberleri Tümü

AKP'li bayanlardan Gökkuşağı Derneği”ne ziyaret

Ak Parti Isparta Kadın Kolları kendilerini Eğitim hizmetine adamış olan Gökkuşağı Derneği ile Erguvan Kafe”de bir araya geldi

Ak Partili bayanlardan eğitime destek veren Gökkuşağı Derneği”ne ziyaret

Ak Parti Isparta Kadın Kolları kendilerini Eğitim hizmetine adamış olan Gökkuşağı Derneği ile Erguvan Kafe”de bir araya geldi.

Ak Parti Isparta Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Tunçbilek ve yönetim kurulu üyeleriyle Gökkuşağı Derneği Başkanı Avukat Reyhan Kerman ve dernek üyeleri ile görüştüler. Avukat Reyhan Kerman Gökkuşağı Derneğinin kuruluş amacından bahsederken Dernek kurmanın, amaçlarının başında fakir öğrencilerin eğitimlerinin devamını sağlayabilmeleri için her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilmek ayrıca kimsesiz çocukların sosyal yaşama ayak uydurabilmeleri için Eğitimine katkı sağlamak yani bilumum çocukların Eğitimdeki geleceğini hedef almaktadır. Bu amaçla yola çıkan derneklerini anlatan Kerman “Derneğimizi 1 yıl önce birkaç gönüllü arkadaşımızın heyecanı ile kurduk. Bu 1 yıl içerisinde ciddi mesafeler katettik. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye ve maddi yardımlarda bulunduk. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün Isparta’mıza başlatmış olduğu Sevgi evleri projesine bizde imzamızı attık. Derneğimizde bulunan gönüllü arkadaşlarımızın desteği ile bir sevgi evinin tefrişatını yaptık. Ayrıca Erguvan kafesini kurarak sadece bayanların kullanabileceği bir kafeterya oluşturduk. Bu kafeteryanın gelirini Eğitimde harcıyoruz. Bu kafeteryamızda sadece buraya gelen Müşterilerimiz değil evlerinde gün yapan bayanlara da hitap ediyoruz. Ev tipi yaptığımız unlu mamullere makul fiyatlarda satışını yaparak buradan elde edilen gelirleri de fakir öğrencilerimize aktarıyoruz. Halkımızdan bu şekilde yardım etmeyi amaçlayanları kafeteryamıza bekliyoruz. Bugünlerdeki hedefimiz ise Fakir öğrencilerimiz için etüt merkezi oluşturarak bir eksikliği daha tamamlamış olacağız “dedi.

Ak Parti Isparta Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Tunçbilek, hedefleri Eğitime destek olan derneğe ziyaretlerinde ayni olarak destek verdi. Tunçbilek,”Hükümetimiz döneminde en büyük pay Eğitime ayrılmıştır. Bildiğiniz gibi artık öğrencilerimiz Kitaplarını okul başladığında masalarında bulmaktadır. Bununla birlikte verilen burslar on kat artırılmıştır. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan hassasiyetle durduğu konuların başında eğitim gelmektedir. Bizlerden Eğitim ve öğretimle ilgili sorunları çözmemiz için ısrarla üzerinde durmaktadır. Eğitimden yoksun olan bir milletin istiklalini ve istikbalini koruması mümkün değildir. Bende Bir öğretmen emeklisi olarak Eğitimin nedenli zor ve nedenli önemli olduğunu bilirim. Sizin bu yaptığınız hizmetin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini farkındayım. Yaptığınız bu karşılıksız hizmetten dolayı tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları