Siyaset Haberleri Tümü

BAHÇELİ'DEN CHP'Lİ TEKİN'E TEPKİ

GÜRSEL TEKİN, ÇOK KONUŞAN BİR GENEL BAŞKAN YARDIMCISIDIR. HERHALDE SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE YENİ BİR SÖZ SÖYLEMEK İÇİN BUNU SÖYLEMİŞ OLABİLİR.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in "koalisyon" sözleri ile ilgili, "Gürsel Tekin, çok konuşan bir genel başkan yardımcısıdır. Herhalde sözün bittiği yerde yeni bir söz söylemek için bunu söylemiş olabilir. MHP, hiçbir parti ile koalisyon düşünmemektedir" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il başkanlığı ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in "MHP ile koalisyon yapmaya hazırız" cümlelerini değerlendiren Bahçeli, "MHP, tek başına iktidar olmayı hedeflemekte. 20 Ocak 2011 günü seçim beyannamesini bu hedeflerini kamuoyu ile paylaşacak. Hiçbir parti ile koalisyon düşünmemektedir. 12 yıllık bir dönem için iktidara taliptir. Milli yemini tekrarlamak isteyen bir MHP'nin
herhalde bir başka partiyle koalisyonu düşünmesi söz konusu olamaz. Gürsel Tekin, CHP'nin yeni yönetiminde çok konuşan bir genel başkan yardımcısıdır. Herhalde sözün bittiği yerde yeni bir şey söylemek için bunu demiş olabilir. Bu düşünceye katılmadığımızı biz burada kesinlikle ifade ediyoruz. MHP'nin değil CHP ile, hiçbir siyasi partiyle koalisyon düşüncesinden hareketle çalışmasını sürdüğünü ifade etmek, MHP'ye bir hakaret olur. MHP tek başına iktidar olmayı hedeflemektedir" diye konuştu.
Anavatan Partisi'nin eski Genel Başkanı Erkan Mumcu ve eski bakanlardan Murat Başesgioğlu'nun MHP'ye geçeceği yönündeki söylentileri de yanıtlayan Devlet Bahçeli, "Böyle bir şey söz konusu değil. Erkan Mumcu zannediyorum Demokrat Parti'nin bugün yapılan kongresine ilişkin birileri tarafından ileri sürülmüş isimdir. Kendisi değerli bir şahsiyettir. Bakanlar Kurulu'nda birlikte çalıştık. Beraber çalışmışlığımız var ama partimize 28 Ocak'ta katılacak diye bir konu söz konusu değildir" dedi. Murat
Başesgioğlu'nun sorulması üzerine ise Bahçeli, "Herkesi teker teker sayarsanız, 72 milyonu saymanız lazım. Zira 72 milyonun içinde onlar da var" ifadesini kullandı.
MHP lideri son olarak ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ucube tahliye yakıştırmaları ile iktidarı yıpratmaya çalışıyorlar' şeklindeki açıklamalarına ise "İktidar zaten kendi kendine yıpratıyor. Yıpratmak için kendisi kafi" dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz