Siyaset Haberleri Tümü

BAHÇELİ'Yİ HALIYA DOKUDU

Türkiye'nin tek halı porte sanatçısı Ahmet Aksakal, bir aylık çalışmanın sonucunda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin portresini halıya dokudu.

 Türkiye'nin tek halı porte sanatçısı Ahmet Aksakal, bir aylık çalışmanın sonucunda MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin portresini halıya dokudu.
Aydın'ın Nazilli İlçesi'nin MHP'li Belediye Başkanı Haluk Alıcı'nın siparişi üzerine Bahçeli'nin portresini dokuyan Aksakal, eserde 435 bin 600 düğüm kullanıldığını söyledi. Aksakal, “1 ayda gece gündüz boyunca 4 işçi ile birlikte Bahçeli'nin portresini ipek halıya dokuduk. 600 tel 726 sıradan oluşan halının boyu 100x120 santimetre. Halının etrafını ay yıldızlı motiflerle süsledik. Bahçeli'nin üç hilalle birlikte portresinin olduğu eserde Nazilli Belediyesi'nin logosu da bulunuyor. Halıda Bahçeli'nin 'Türkiye'nin milli birliği, dirliği, kuruluş ilkeleri ve bin yıllık kardeşliği bizim için her türlü düşünce ve hesabın önünde ve üstündedir. Vatan bölünemez' ifadelerini de dokuduk” diye konuştu.
Öte yandan yine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcı'nın isteğiyle Nazili'nin Milli Mücadele döneminde simgesi olmuş Demirci Mehmet Efe'nin portresinin de halıya dokunacağını belirten Aksakal, “Milli Mücadele döneminde Aydın cephesinde Yunan güçlerine karşı savaşan milis komutanı demirci Mehmet Efe'nin portresi de Nazilli Belediyesi'nde sergilenecek. Halının etrafında incir ve zeytin motiflerini işledik. 126 renkten oluşacak halının boyu 120x70 santimetre olacak. Demirci Mehmet Efe'nin portresinin altında 'Kuvayı Milliye Komutanı Milis Albay Demirci Mehmet Efe' yazısı yer alacak. Bu eserde de Nazilli Belediyesi'nin logosu kullanılacak” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz