Siyaset Haberleri Tümü

BAŞKAN DEĞİŞMİŞ AMA ZİHNİYET DEĞİŞMEMİŞ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Baki Çetin, CHP'de genel başkan'ın değiştiğini ama zihniyetin değişmediğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Baki Çetin, CHP'de genel başkan'ın değiştiğini ama zihniyetin değişmediğini söyledi.
İlçe başkanı Çetin yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin Eskişehir'de yapmış olduğu açıklamada imamları ve İmam Hatip lisesi mezunlarını küçültücü ifadeler kullanıp rencide ettiğini görmekteyiz" dedi.
CHP'nin Muhafazakarlara ve İmam Hatiplilere bakış açısının son derece yanlış olduğunu belirten Çetin şöyle konuştu: "CHP'nin milletin değerlerini anlamayarak muhafazakar insanlara ikinci sınıf vartandaş gibi görmesi yüzünden AKP'yi tek başına iktidar yapmıştır. Bütün bu bilgiler ışığında CHP'nin imamlarla ilgili yapmış olduğu açıklamayı şiddetle kınıyor kalpleri Allah korkusu vatan sevgisi millet sevgisi ile dolu olan İmam Hatip lisesi mezunu kardeşlerimizin ve imamlarımızın toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır."
Sapla Samanın karıştırılmaması gerektiğini ifade eden Çetin şöyle konuştu: "Bir insan İmam Hatip lisesi mezunu olabilir, hatta memuriyete, imam olarakta başlayabilir, daha sonradan üniversite okuyup, Siyasal bilgiler fakültesi-Hukuk fakültesi-İşletme- İktisat-Maliye-Ekonomi gibi yüksek öğrenimini tamamlayıp hatta daha da ilerisine gidip akademik kariyer yapıp devletin çeşitli kadamelerinde görev alması kadar doğal birşey olamaz bu hiçbir şekilde eleştiri konusu yapılamaz. İmam Hatip lisesi mezunları devlet personel yasasına şartları uyuyorsa her türlü göreve gelebilir. İmam Hatip liseleri asla kimsenin ve hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir. AKP'nin yapmış olduğu yanlış uygulamaları eleştirmek farklı, İmam Hatip lisesi mezunlarını imam olmaktan başka hiçbir iş yapamaz gibi göstermek farklı birşeydir."

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz