Siyaset Haberleri Tümü

CEZAEVİ “İNTERNET ÖZGÜRLÜĞÜ“ MECLİS'TE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, cezaevlerindeki "internet özgürlüğü"nün Öcalan'a kadar uzanıp uzanmadığını gündeme getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, cezaevlerindeki "internet özgürlüğü"nün Öcalan'a kadar uzanıp uzanmadığını gündeme getirdi.
Tankut, Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde, cezaevlerindeki sanal güvenlik sistemini gündeme taşıdı. Tankut'un soruları özetle şöyle: "Cezaevinde mahkumlara internet imkanı verildiği konusunda daha önceden bilginiz var mıdır? Cezaevlerinde üniversitede eğitim amacıyla bilgisayara ve internete izin verilmesinin yasal dayanağı nedir? Kaç cezaevinde üniversitede eğitim amacıyla bilgisayara ve internete izin verilmektedir? Bu cezaevleri hangileridir?
Bebek katili olan bölücü başının yattığı cezaevinde de bu uygulama var mıdır? İsteyen her mahkum üniversitede eğitim amacıyla üniversitelere başvurduğu zaman bilgisayara ve internete izin verilmekte midir? Örneğin bölücü başı da uzaktan eğitim veren bir üniversiteye kayıt yaptırabilirse, ona da bu izin verilecek midir? Bu bilgisayarların internet erişimi hangi şirket tarafından sağlanmaktadır? Kullanılan bilgisayarların özellikleri (işlemci, hard disk kapasitesi, ana kart özellikleri, network bağlantıları)
nedir? Cezaevinde idari amaçlı kullanılan bilgisayarların ve network sisteminin özellikleri nedir?"

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz