Siyaset Haberleri Tümü

GİRESUN: BELEDİYEDE EVRAK İMHA EDİLMİŞTİR

Giresun’un İnişdibi Belde Belediyesi’nde muhasebe sorumlusu olarak görev yapan B.T.’nin muhasebe kayıtlarını imha ettiği ileri sürüldü.

Giresun’un İnişdibi Belde Belediyesi’nde muhasebe sorumlusu olarak görev yapan B.T.’nin muhasebe kayıtlarını imha ettiği ileri sürüldü.
MHP İnişdibi Belde Başkanı Yusuf İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, belediyede hangi usulsüzlüklerin imha edildiğini açıklanmasını istedi. Belediye Başkanının evrak imhasını meclis üyelerinden ve kamuoyundan saklamaya çalıştığını da ileri süren İlhan “Belediyeye itfaiye eri olarak alınan ancak daha sonra muhasebede imza yetkisi verilen muhasebe sorumlusu 21 Ocak tarihinde mesai saatinden sonra belediyeye gelerek bir takım evrakları muhasebe odasının ortasında yakarak imha etmiştir. Ancak belediye başkanının bu olaya yaklaşımı ise daha da dikkat çekicidir. Çünkü belediye başkanı 21 Ocak tarihinde gerçekleşen olayı kamuoyundan ve hatta belediye meclis üyelerinden gizlemektedir" dedi.
"Konuyla ilgili olarak belediye başkanı hangi evrakların imha edildiğini, soruşturma başlatılıp başlatılmadığını ve söz konusu zanlının görevden alınıp alınmayacağını açıklamalıdır" diyen İlhan "Başkan bu açıklamaları yapmadığı sürece bu olayla ilgili bir bağlantısı olduğu kanısı oluşacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz