Siyaset Haberleri Tümü

Işık, amacımız kamuoyunu bilgilendirmek

Milliyetçi Hareket Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Taşkın IŞIK kendisini seviyesiz açıklama yaparak itham etmekle suçlayan Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı eleştirerek konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 

AMACIMIZ KAVGA DEĞİL, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Bayraklı İlçe Başkanı Taşkın IŞIK kendisini seviyesiz açıklama yaparak itham etmekle suçlayan Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı  eleştirerek konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 “Başkan Hasan Karabağ’ın konuları çarpıttığını ve mağdur rolünü oynadığını öne süren Taşkın Işık Sayın Başkan Karabağ iddialarımıza cevap vereceği kamuoyunu aydınlatacağı yerde bundan mağdurları oynayarak ajitasyon yaparak ve konuyu saptırarak eleştirilere iftira ve iddialara ise karalama diyerek kendince işin içinden sıyrılmaya çalışmaktadır. Ama sıyrılamayacaktır. Biz cevabımızı alana kadar sormaya devam edeceğiz"

 

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ!!!

Sadece altı ay öncesine kadar Sayın başkan Hasan Karabağ hakkında verip veriştiren gazetedeler deki yazıların mürekkebi kurumadan Başkanın avukatı sıfatı ile karşımıza çıkan Sayın Boduroğlu gazetelere vermiş olduğu demeçlerden bir tanesinde “Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın Mardin Ömerli’ye 60 bin lira değerinde çöp kamyonu ve konteynır göndermesini de eleştirmiş.Bayraklı Halkı’nın Başkan Karabağ’dan hizmet beklediğini “Sayın Başkan Mardin Ömerli’ye önce 150 bin liralık park yapıyor. Ardından 60 bin lira değerindeki çöp kamyonuna 20 bin liralık daha masraf ederek Mardin Ömerli’ye gönderiyor. Sayın Başkan Karabağ’ın Ömerli için hizmet aşkı bununla da bitmiyor, buradaki öğrencilere burs gönderiyor. Mardin Ömerli’ye bu kadar ilgi neden? Daha kendi hizmet araçları eksik bir belediye neden başka bir belediyeye çöp kamyonu gönderir. Bayraklı’da burs alacak öğrenci kalmamış mıdır ki, burslar Ömerli’ye gönderilmiştir? Yoksa Sayın Başkan Hasan Karabağ, önümüzdeki dönem Mardin Ömerli’den mi başkan adayı olacaktır?”. demişti.

Görüyoruz ki Hasan Karabağ’ı en sert şekilde eleştirenler bugün farklı noktalardadır.Bizler eleştirilerimizi hiçbir beklenti içinde olmadan rant beklemeden sadece ve sadece bayraklı halkı için yapıyoruz.

 

BAYRAKLI DEĞNEKSİZ KÖY DEĞİLDİR

Belediyenin bir hizmet makamı olduğunu ve Belediye Başkanının eleştirilere açık olması gerektiğini belirten Taşkın IŞIK " Bizim Sayın Başkan Hasan Karabağ ile şahsi hiçbir sorunumuz yoktur onun kişilik hakları ile ilgili hiçbir şekilde art niyetli söz cümle ve buna benzer bir şeyler kullanmayız ve kullandırtmayız kaldı ki mensubu bulunduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi ‘nin kırk yıllık çizgisi geleneği bellidir.Bizim iddialarımız ve eleştirilerimiz Bayraklı ile ilgilidir.Biz bu açıklamaları kimseyi üzmek ya da incitmek için yapmadık. Aksine toplum liderliğinin bir gereği olarak kamuoyunun bazı gerçekleri öğrenebilmesi amacıyla kamu görevi anlayışıyla yaptık. Bunu yaparken açıklamalarımızı bazı deyim özdeyiş ve diğer edebi cümlelerle zenginleştirdik ki okuyanların canı sıkılmasın. Sizin edebi anlayışınız bu cümleleri seviyesizlik olarak kabul ediyorsa bu da sizin seviyenizi göstermesi açısından oldukça manidardır. Bulunduğunuz yer babanızın malı değildir. Halkın size emanet ettiği bir hizmet makamıdır. Eleştirilere açık olacaksınız. Bayraklı değneksiz köy değildir. Biz iyi niyetle her defasında size her konuda yardımcı olacağımızı ifade ettik.18 ay oldu Bu süreçten sonra  geriye bırakacağınız tek şey borç ve enkaz edebiyatı olacaktır. Bayraklı halkı sizden artık kavga değil hizmet bekliyor mazeret değil"

 

AMACIMIZ KAVGA DEĞİL, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMEK

Sonuç olarak amacımız kavga değildir. Açıklamalarımız da kamu adına kamuoyunun merak ettiklerini sorduk. Ancak paniğe kapılan sn. başkan eleştiri ve iddialara cevap vereceği yerde tartışmayı başka alanlara taşıyarak konuyu çarpıtmıştır. Biz eleştiri ve iddialarımızın sonuna kadar arkasındayız. Siz işi üslup tartışmasına ve alakasız konulara çekeceğinize iddia ve eleştirilere cevap veriniz. Kamuoyu sizden bunu bekliyor. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz."dedi

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları