Siyaset Haberleri Tümü

İzmir MHP seçim startını verdi

2011 yılı içinde yapılacak olan Genel Seçimler için çalışmaları başlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin çağrısına ilk cevap İzmir Teşkilatından geldi. İl Başkanlığı 1Ekimde Karsta başlayan çalışma takvimini İzmir de hayata geçirdi

İzmir MHP seçim startını verdi

 

2011 yılı içinde yapılacak olan Genel Seçimler için çalışmaları başlatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin çağrısına ilk cevap İzmir Teşkilatından geldi. İl Başkanlığı 1Ekimde Karsta başlayan çalışma takvimini İzmir de hayata geçirdi. Genişletilmiş İlçe Divan Toplantıları bu hafta sonu Balçova, Gaziemir ve Bergama İlçelerinin ev sahipliğinde Narlıdere, Güzelbahçe, Menderes, Kınık ve Dikili İlçe Teşkilatlarının katılımıyla başladı. 2 ay boyunca ilçeleri dolaşacak olan MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu bu ziyaretlerinde sevgi ve hoşgörüyü ön plana çıkartacaklarını belirterek; Şanlı peygamberimiz Hadisi Şerifte "İman etmedikçe cennete gidemezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız" diyor dedi.

 

Toplantılara İzmir Milletvekillerinin de katılması dikkati çekti. Grup Başkanvekili Sayın Oktay Vural bu toplantılarda Referandumda olduğu gibi şimdide AKP nin halkı kandırdığını belirtti. "İnsanlar karpuz bile alırken seçiyor. Milletvekilleri AYM ye seçtikleri üyenin kim olduğunu dahi bilmiyorlar. Bir özgeçmiş bile dağıtılmadan TBMM de oylama yapıldı. AKP kendi yargısını oluşturmaya başladı" dedi. Vural; AKP nin sürekli MHP nin baraj altı kalacağını vurgulayarak aslında MHP den ne kadar çekindiğinin belli olduğunu ifade etti.

 

İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ise toplantılarda birlik ve beraberlikten söz etti. MHP nin Türk Siyasi hayatının en köklü ve güçlü partisi olduğunu belirterek Sevgi ve Hoşgörü içerisinde birlik ve bütünlüğün, MHP yi tek başına iktidar yapacağını belirtti. Biz büyük bir aileyiz diyen Dervişoğlu Tek Başına İktidarın yakın olduğunu, gerçekleşen bu toplantıların iktidar yürüyüşünün İşaret Fişeği olduğunu belirterek; Adaylık düşünenlerin şimdiden çalışmaya başlamaları gerektiğini belirtti.

 

Katılımcı ilçelerin yönetim kurulları, kanaat önderleri, STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantılarda İlçe Başkanlarının ve parti yöneticilerinin söz alması sağlandı. Toplantılarda söz alamayan misafirlere görüş ve önerilerini aktarabilmeleri için formlar dağıtıldı. 

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları