Siyaset Haberleri Tümü

KALAYCI'DAN TORBA YASA TEPKİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, önümüzdeki günlerde Meclis'ten çıkması beklenen Torba Yasa'nın geç kalınmış ve seçime yönelik bir yasa olduğunu öne sürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, önümüzdeki günlerde Meclis'ten çıkması beklenen Torba Yasa'nın geç kalınmış ve seçime yönelik bir yasa olduğunu öne sürdü.
Partisinin Konya il binasında basın toplantısı düzenleyen Mustafa Kalaycı, hazırlanan yasanın büyük oranda sermaye kesiminin beklentilerini karşıladığını belirterek, "Bilindiği üzere milyonlarca vatandaşımızın kamuya vergi, sosyal güvenlik primi, harç, para cezası, elektrik, su, kira, öğrenim kredisi gibi birçok borçları bulunmaktadır. Bazı tahminlere göre bu borçların toplam tutarı 120 milyarı bulmaktadır. AK Parti iktidarının yanlış ekonomi uygulamaları ve yaşanan ekonomik krizin etkisiyle vatandaşlar,
kamuya olan borçlarını ödeyemez hale gelmiştir. MHP olarak bu borçlarla ilgili 2008 yılından bu yana defalarca hükümetin dikkatini çekmiş, MHP milletvekilleri olarak çok sayıda kanun teklifi verilmiştir. Ama maalesef bu teklifler dikkate alınmamıştır" dedi.
Vatandaşın kamuya borçlarına kolaylık getirilmesinde geç kalındığını da dile getiren Kalaycı, "Vatandaşlarımızın bir çoğu devlete olan borcunu zamanında ödeyebilmek adına araba, ev ve taşınmazlarını satmış, bankalardan krediler çekmiş hatta tefecilerden faizle paralar almıştır. Sırf bu yüzden intihar eden bile olmuştur. Önce vatandaşı bu hale getirip, sonra seçim döneminde bu zaaflarını kullanmaları bizce çok yanlış bir davranıştır. Vatandaşımızın beklediği 21 maddenin hemen Meclis'ten geçirilmesini
önersek de AK Parti tarafından daha sonradan eklenen maddelerin de geçmesi gerektiği belirtilerek isteğimiz reddedildi. Bu nedenle bu yasa tasarısı 2 ay kadar gecikmeye uğramıştır" şeklinde konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz