Siyaset Haberleri Tümü

MHP SEÇİM BEYANNAMESİNİ ANLATIYOR

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, 7’den 70’e her kesimin önceliklerini dikkate alan seçim beyannamelerinin "Millet dostu" olduğunu söyledi.

MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, 7’den 70’e her kesimin önceliklerini dikkate alan seçim beyannamelerinin "Millet dostu" olduğunu söyledi.
Erdoğan, MHP’nin seçim beyannamesini tanıtmak için sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyor. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’ni ziyaret ederek bağlı şube başkanlarına ve temsilcilerine beyannamede yer alan kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren projeleri anlattı. MHP’nin 2023’e kadar ‘tek başına iktidar’ hedefiyle açıkladığı seçim beyannamesinde her yıl yüzde 7’lik büyümeyle birlikte yine her yıl 700 bin kişiye iş alanı oluşturulmasının planlandığını belirtti. Erdoğan, "Eğitim sistemi içindeki bütün öğretmenlere, araştırma görevlilerine, okutmanlara her ay yaklaşık 310 lira ‘Araştırma - Geliştirme Tazminatı’ verilecek. Kadrolu olmayan sözleşme ve geçici çalışan öğretmenler daimi kadrolara geçirilecek. Ücret farklılıklarındaki mağduriyetleri ortadan kaldıran düzenleme emekli öğretmenleri de kapsayacak" bilgisini verdi.
Erdoğan, daha sonra Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ı ve bağlı şube başkanlarını ziyaret ederek burada da açıklamalarını sürdürdü. Erdoğan, "İşsizlik ve yoksulluk sorunu hafifleterek refah düzeyi yükseltilecek, gelir dağılımı adil hale getirilecek. İstihdam dostu, sürdürülebilir bir büyüme ortamı tesis edilecek. Herkesin malî gücüne göre vergi ödediği adaletli vergi sistemi tesis edilecek. Bütün çalışanların gelirlerinin asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacak" dedi.
Erdoğan şöyle devam etti:
"Kamu çalışanlarının ek gösterge, hizmet tazminatı ve benzeri yan ödemeleri eşitlikçi ve hakkaniyetli hale getirilecek. Denge tazminatları arttırılacak. Asgari ücretliden vergi alınmayacak, bütün çalışanların gelirlerinin asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacak. Sözleşmeli, geçici, taşeron elamanı, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri adlar altında istihdam edilenlerin tamamı kadrolu olacak."
MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, ardından Çukurova Vanlılar Derneği Başkanı İlhan Kuşçi ve yönetimini ziyaret etti. Burada ise, muhtaç ailelerin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacağını, asgari ücretin yarısı kadar ‘aile sigortası yardımı’ yapılacağını, asgari ücretin bu yıl en az net 825 lira olacağını, muhtaç vatandaşlara konut yardımı yapılacağını, yine ihtiyaç sahiplerine her ay alış veriş için ‘Hilal Kart’ dağıtılacağını belirten Erdoğan, mayınlı arazilerin de temizlenerek sınır bölgelerindeki muhtaç ailelere tahsis edileceğini söyledi.
Erdoğan, “Herkes ilini, ilçesini, ülkesini sever, sevmeli. Biz de Biz 74 milyonu bir ve bütün olarak seviyoruz.” mesajı da verdi,.
Ziyaretlere, İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Torun, İl Genel Meclis Grup Başkan Vekili Salih Şen, Meclis Üyesi Mustafa Halaçoğlu, İl Sekreteri İlker Timur Alıç, İl Başkan Yardımcısı Turgut Bağdağı da katıldı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz