Siyaset Haberleri Tümü

MHP'DEN AYDIN VALİLİĞİ'NE ELEŞTİRİ

MHP İL BAŞKANI HASAN MUTİ, VALİ COŞ'UN AYDIN'DAKİ 20 AYINI DEĞERLENDİRDİ.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Hasan Muti düzenlediği basın toplantısı ile Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş'un 20 aylık Aydın Valiliğini değerlendirip Valiyi eleştirdi.
MHP Aydın İl Başkanlığı binasında düzenlenen ve çok sayıda partilinin katıldığı basın açıklamasında İl Başkanı Hasan Muti, Haziran ayında yapılacak olan Milletvekilliği genel seçiminde aday olam için Aydın il yönetiminden kendisi de dahil istifa eden kimsenin olmadığını açıkladı. Muti, basın toplantısında Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’un 30 Ağustos’ta yaşanan protokol krizi ile ilgili bir ulusal gazetede yayınlanan köşe yazısına gönderdiği tekzip yazısını da değerlendirerek Vali Coş'un bu tekzip ile kamuoyunu yanılttığını iddia etti.
MHP İl Başkanı Hasan Muti açıklamasında “Sayın Vali Hüseyin Avni Coş’un göreve geldiği 11 Haziran 2009'dan bu yana tavır,davranış ve uygulamalarını tasvip etmedik. Bütün kamuoyunun bildiği gibi İl Valisi kamu görevini yaparken tarafsız,siyaset üstü, yasaların kendisine tanıdığı görev ve haklarını kullanır. Devlet Memurları yönetmeliği gereği görevini maksatlı ve yanlı yapanların fiilleri sicillerine işlenir. Bu anlamda sayın Vali'nin olumsuzlukları siciline işlenmelidir. MHP, devletin kurumlarına ve temsilcilerine her zaman saygılı davranmaya özen göstermiştir.Aynı titizliğin Sayın Coş tarafından gösterilmesi halkımız adına beklentimizdir" dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz