Siyaset Haberleri Tümü

MHP’Lİ BAYANLAR SEL BÖLGESİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları İl Başkanı Serap Cambazoğlu ile MHP’li bayanlar 10 Aralık’ta sel felaketi yaşayan Koçarlı’nın Güdüşlü Köyü’nü ziyaret ettiler.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kadın Kolları İl Başkanı Serap Cambazoğlu ile MHP’li bayanlar 10 Aralık’ta sel felaketi yaşayan Koçarlı’nın Güdüşlü Köyü’nü ziyaret ettiler.
Geçen yaklaşık iki aylık süreçte kat edilen aşamayı görmek için bütün evleri dolaşan bayanlar köylülerle sohbet edip sorunlarını dinlediler. Köy muhtarından da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan MHP’li bayanlar yanlarında getirdikleri yardım paketlerini köylülere dağıtılmak üzere MHP Güdüşlü Köy Temsilcisi Mevlüt Mutlu’ya teslim ettiler.
Ziyarette evleri tek tek dolaşan MHP Kadın Kolları İl Başkanı Serap Cambazoğlu gördükleri karşısında şaşırdığını söyledi. Güdüşlü’ye gelirken selin üzerinden geçen iki ay içerisinde yaşamın normale döndüğünü düşündüklerini fakat köydeki durumun kendilerini yanılttığını kaydeden Cambazoğlu, “Bir vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan sel felaketinden, günümüze kadar gelinen noktayı görmek için Güdüşlü Köyü’ne tekrar geldik. Zarar gören evleri tek tek dolaştık ve gördük ki vatandaşımız hala çok zor durumda. Devlet imkanlarının yeterince vatandaşımıza yansıtılamadığını gördük. Aslında biz bugün buraya gelirken sorunları bitmiş ve normale dönmüş bir hayat beklerken geçen zamanın yaralara merhem olmadığını görmenin üzüntüsü içindeyiz. Sel felaketinden önceki duruma dönmek epey zaman alacağa benziyor” dedi.
Ziyarette MHP’nin afetlere karşı alacak olduğu önlemleri de anlatan Cambazoğlu, “MHP iktidarı ve uygulayacağı politikaları ile, afete maruz kalmadan önce hukuki, fiziki ve beşeri tüm alanlarda hazır durumda olunarak doğal afetlerin zararlarının en aza indirilmesi temin edilecektir. Sayın Milletvekilimiz Ali Uzunırmak’ın belirttiği gibi Aydın’da tarımsal üretim her mevsim devam edebilmektedir. Sel felaketiyle çiftçimiz çok yoğun zarar görmüştür ama önümüzde tarımsal faaliyetlerin daha yoğun olacağı aylar başlamaktadır” şeklinde konuştu.
Köy kahvesinde köyün erkekleriyle de görüşmelerde bulunan MHP’li bayanlar köyde selden hasar gören evleri tek tek dolaştıktan sonra bölgeden ayrıldılar.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz