Siyaset Haberleri Tümü

MHP'Lİ ERDOĞAN'DAN İŞÇİLERE DESTEK

MHP ADANA İL BAŞKANI AHMET ERDOĞAN, ADANA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ'NDE İŞLERİNİ KAYBEDEN İŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, her dört kişiden birinin işsiz hale geldiği Adana’da işten çıkartmaların hakkaniyete uygun bir tasarruf olmadığını söyledi.
Ahmet Erdoğan, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak güvenlik, yemekhane ve bilgi işlem bölümlerinde çalışırken tenkisat kurbanı olan işçileri önceki gün ziyaret etti, şikayetlerini dinledi. Erdoğan, 100’den fazla işçiyi yeni yılda sokağa atan uygulamanın devam etmesi üzerine bugün açıklamada bulundu.
Erdoğan, yeni bir hizmet alım ihalesi yapıldığı için taşeron firmanın değişmesi bahane gösterilerek ortaya konan uygulamanın, ülke gerçeğiyle ama özellikle işsizlik oranı tarihi rekor kırarak yüzde 26.5’e ulaşan Adana gerçeği ile örtüşmediğini ifade ederek, "Hiçbir bahane bu haksızlığı gizleyemez" dedi.
Ahmet Erdoğan, şunları kaydetti:
"Verilen bilgilere göre bu vatandaşlarımızın arasında on yıl çalışanlar da var. Kimisi ise yeni. Ama hepsinin ortak derdi evine ekmek götürebilmek, ailesini aç bırakmamak. Bu insanlarımız zaten açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edilmiş. Dolayısıyla bu tenkisat, sokağa atılan insanlarımız açısından çok daha ciddi sosyal ve ekonomik sorunları da beraberinde getirecektir. Asıl işveren, Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanedir. Müteahhit ya da taşeron firma değişikliği ya da başka hiçbir mazeret, çocukları aç kalmaktan kurtaramaz, akan gözyaşlarını dindiremez. Vicdanlarını cüzdanlarının içine gizleyenlere sesleniyorum; bir an önce bu haksızlık, adaletsizlik giderilmeli, bu uygulamadan vazgeçilmeli."

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz