Siyaset Haberleri Tümü

NEVŞEHİR İL BAŞKANLIĞI’NDA ‘KARARMAZ' DÖNEMİ

MAHMET VAROL İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ ALKAN KARARMAZ'A DEVRETTİ

MHP Nevşehir İl Başkanlığı görevinden ayrılarak partisinden milletvekili aday adayı olan Mehmet Varol'dan boşalan il başkanlığı görevine Alkan Kararmaz getirildi. Kararmaz, düzenlenen törenle görevi Varol'dan teslim aldı.
Alkan Kararmaz'ın MHP Nevşehir İl Başkanı olarak atanması nedeniyle MHP il binasında düzenlenen törene, MHP'li belediye başkanları, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisli üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.
Devir teslim töreninde konuşma yapan Mehmet Varol, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan genel seçimler öncesinde, partisindeki il başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olabilmek için 31 Aralık tarihinde istifa ettiğini hatırlattı. Kendisinin istifasının ardından parti yönetiminin kararı ve parti genel merkezinin onayı ile il başkanlığı görevine Alkan Kararmaz'ın getirildiğini kaydeden Varol, "Yaklaşık 8 yıldır sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden bu şekilde ayrılıyorum ve partimizi Nevşehir'de bizden daha iyi bir noktaya getireceğine inandığım Alkan Kararmaz kardeşimize teslim ediyorum. Alkan Kararmaz ve yönetim kurulunun partimizin bayrağını daha ileriye taşıyacağına inanıyorum. Alkan kardeşimiz yıllarca partimize hizmet verdi. Yönetime girmeden önce partimizden İl Genel Meclis üyesi adayı oldu. Üniversite hayatında da Ülkü Ocakları’nda da görev yaptı. Gençliğinin yanında tecrübesinin de olduğuna inanıyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum." dedi.
MHP İl Başkanlığına getirilen Alkan Kararmaz ise, Mehmet Varol'a il başkanı olarak partilerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Kararmaz, "Öncelikle il teşkilatımıza ve partimizin genel merkezine bana bu görevi layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuz çok ağır ve aldığımız bayrak çok yüksek bir seviyede. İnşallah bu bayrağı il ve ilçe teşkilatlarımız ile birlikte daha yüksek seviyelere taşımaya çalışacağız" diye konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz