Siyaset Haberleri Tümü

NİYE SÜREKLİ 36 ETNİK KÖKENDEN BAHSEDİYORSUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın iki dilli yaşamda Recep Tayyip Erdoğan'a danışmanlık yaptığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın iki dilli yaşamda Recep Tayyip Erdoğan'a danışmanlık yaptığını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Yalvaç İlçe Teşkilatı toplantısına katıldı. 2011 yılı içerisinde yapılacak genel seçimlerin mayıs ayı sonu ya da haziran ayı başlarında yapılması gerektiğini belirten Bahçeli, "Bu seçim çok önemlidir. Türkiye'nin de millet iradesi ile önemli kararlar alınmasını, 8 yıldan beri AK Parti'den kurtulmanın önemli bir tarihi olarak gösterilmelidir. Bu seçimlere, çok yüksek bir katılım sağlanmalıdır. Millet iradesi tartışmasız ortaya
konulmalıdır. Seçimlerde hiçbir şaibe ve kara leke görülmemelidir" dedi.
Kamuoyunu aldatmaya yönelik yapılan araştırmalarda en başarılı iktidarın AK Parti olduğunun söylendiğini belirten Bahçeli, şunları söyledi: "Pazar günü seçim olsa bu iktidar yüzde 46 alır diye manşet atan hangi kamuoyu araştırması, hangi basın, hangi medya varsa, bu iktidarın işbirlikçisidir. Bu iktidarın yandaşıdır ve bu iktidardan besleniyordur. Şimdi bakıyorsunuz milletin huzuruna çıktıklarında yuhalanmaktan, yumurta yemekten başka işleri kalmayanlar nasıl yüzde 46 alır."
Ülkenin kötüye gittiğini belirten Bahçeli, iyi gibi göstererek halkın kandırılmaması gerektiğini belirtti. Gerçeği söylemekten çekinilmemesi gerektiğini anlatan Bahçeli, şöyle konuştu: "Bu aynı zamanda AK Parti'ye iyilik değildir. Recep Tayyip Erdoğan'a da iyilik değildir. Başarısız bir insana, sen padişah dersen, sen Ortadoğu'nun sultanısın dersen, başarısız bir iktidara sen yüzde 46 alırsın dersen bunun ayakları yerden kesilir. Zaten kesilmiş havalarda dolaşıyor."
Başbakan Erdoğan'ın ülkeyi 36 etnik kökene böldüğünü iddia eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Bunu bir defa demiyor iki defa demiyor sekiz yıldan beri aynı şeyleri söylüyor. Şimdi bunu niye söylersin? Milletin beraberliğinden kardeşliğinden niye rahatsızsın? Sen bu milletin başbakanısın. Bu milleti ilmik ilmik etmekten kime hizmet ediyorsun? Ne fayda görüyorsun? Güneydoğu Anadolu'da öyle iller var ki orada devlet yok. Hükümet yok. Recep Tayyip Erdoğan yok. Orada anarşi var.
Terör var. Orada devletin bütün kurumlarına aşırı derecede saldırı var. Orada her yerin ismi iki dile çevrilmiş. Hükümet konağı iki dilli, belediye binası, sokak iki dilli. Çocuklar iki dilli. 36 etnik köken var diye diye PKK'yı cesaretlendire cesaretlendire Türkiye'yi ikiye ayırdın. Duble yol yapıp bölünmüş yol ile övünürken, ülkeyi bölen bir başbakan olarak tarihe geçtin."
Diyarbakır'da demokratik toplumun toplanıp bir karar aldığını anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "O karar açılım olarak bugünkü hükümetin resmi görüşü halinde. İçişleri Bakanı tarafından 1 Ağustos 2009'da olgunlaştırıyor. PKK cesaretlendiriliyor. Habur'da davul zurna ile militanlar karşılanıyor. Adalet ayaklarına gidiyor. Savcılık ayaklarına gidiyor. İmralı'da avukatlar ile görüşülüyor. Talimat veriliyor. Yol haritası gönderiliyor ve bir bakıyorsnuz ki, Kandil'i, İmralı canisi, BDP'li
belediyeleri İmralı canisi yönetiyor. Şimdi de İmralı canisi terörle mücadelede iki dilli toplum hayatında Recep Tayyip Erdoğan'a danışmanlık yapıyor. Bu ülke nereye gidecek."

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz