Siyaset Haberleri Tümü

ŞEHİT AİLELERİNE VERİLEN MAAŞ MECLİSE

MHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ ABDÜLKADİR AKCAN, ŞEHİT AİLELERİNİN ALDIKLARI MAAŞLARIN AZ OLDUĞUNU, BU KONUYU TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ'NDE GÜNDEME GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Abdülkadir Akcan, şehit ailelerinin aldıkları maaşların az olduğunu, bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme getireceğini söyledi.
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Akcan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı'yı ziyaret etti. Şehit ailelerinin aldıkları maaşların az olduğunu ifade eden Akcan, bu konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme getireceğini söyledi. Ziyaretin sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Akcan, Çankaya Köşkü'ne lüks otomobili ile giden öğrenciye yapılan eleştirilerin haksız olduğunu belirterek şöyle konuştu: "O çocuğun, o bindiği
araçla Cumhurbaşkanı'nın makamı olan Çankaya Köşkü'ne gitmesi o çocuğun suçu değil. Onun suçuymuş gibi değerlendirmek doğru değil. Hangi bir anne, hangi bir baba mercedes alma şansına ve imkanına sahip iken 'Aman ha, üniversitede birileri bir şey der' diye Murat 124'ün versiyonu ile üniversiteye gitmesini ya da trafiğe çıkmasını ister. O darbeden çocukların aileleri, ellerinde olsaydı çocuklarına o imkanı sunmaz mıydı?"
"Bizi bize kırdırmak en kolay yol. Masrafsız problemsiz, biz bunu yaşadık" diyen Akcan, 12 yıl Türk milletinin gençlerinin, enerjilerini memleketlerinin iyiliği, memleketlerinin kalkınması için kendilerini daha iyi geliştirmek için kullanacakları yerde birbirlerini öldürmede kullandıklarını dile getirdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak yapılan eleştirilere de cevap veren Akcan, kendisinin bir Beşiktaş taraftarı olduğunu, Başbakan Erdoğan'ın kendisini neden ıslıkladıklarını düşünmesi gerektiğini söyledi. Akcan, bu ülkeyi çok sevmek gerektiğini belirterek, aynı zamanda bu ülkenin değerlerine saygı duymak gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz