Siyaset Haberleri Tümü

SORUN DOLGUNUN NEREDEN GELDİĞİ DEĞİL

MHP'Lİ MECLİS ÜYESİ GÖLE DOLGU YAPILMASINI DEĞERLENDİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Meclis üyesi Hüseyin Mercan Sapanca Gölüne yapılan kaçak dolgu iddialarını değerlendirdi.
Mercan, yaptığı açıklamada Sapanca Gölüne yapılan dolguların nerden geldiğinin çokta önemli olmadığını belirterek, önemli olan göle dolgu yapılması olduğunu söyledi.
Sapanca gölüne dolgu yapılması gerçeğinin göz ardı edildiğini ifade eden Mercan, “Sapanca Gölüne yapılan dolgu gündemde geniş yer buldu. Ancak konu öyle bir hal aldı ki sanki göle dolgu yapmak serbest ama bunu Marmaray'dan gelen dolgu malzemesi ile yapmak yasak gibi. Bu büyük bir yanılgıdır. Burada önemli olan Sapanca Gölüne dolgu yapılmasıdır. Bu hafriyat malzemesi, dolgu malzemesi ister Marmaray'dan gelsin ister TOKİ'den gelsin bir şekilde Sapanca Gölüne izinsiz olarak dökülmesi gerçeği vardır. Biz bu konularla ile ilgili geçtiğimiz yıllarda gerekli girişimlerde bulunduk, ki zaten 8 Şubat'ta da mahkemesi görülmeye başlayacak. Ümit ediyorum ki mahkeme sonucunda da bu konuda eksikleri bulunan kişi yada kuruluşlar cezalarını alacaklar” dedi.
Mercan, MHP ,CHP ve SP'li belediye meclis üyelerinin sanki Sapanca için iyi bir şeyler yapan bu insanlara engel oluyormuşuz gibi bir hava oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Konu sadece Sapanca Gölüne dolgu yapılması değildir. Bizler halkımız tarafından seçildiğimiz günden itibaren bu ilçeye hizmet etmeye çalıştık. Sapanca için iyi olacağını düşündüğümüz her projenin içerisinde yer aldık. Sapanca Gölünün kirlenmesini engellemeye, korunmasını sağlamaya çalıştık. Ancak tüm bunları yaparken asıl amacımız Sapanca halkının ve Sapanca'nın bunlardan maksimum düzeyde fayda sağlamasını amaçladık. Sapanca Gölünün hem korunması hem de bölge halkına yarar sağlaması için yapılması gereken belli başlı çalışmalar vardır. Nedir bu çalışmalar? Öncelikle eski teknoloji ile yapılmış ve şuan iflas etmiş bulunan kolektör hattının yenilenmesi. Yenilenen bu hatta TEM otoyolu drenaj hatlarının ve evsel atıkların bağlanması. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Sapanca Gölünün kirlenmesinin önüne önemli ölçüde geçilmiş olacak. Sonuç olarak uzun vadede hem gölü korumuş olacağız hem de Bu gölden gerek içme suyu gerekse diğer amaçlarla yararlanan Adapazarı ve Kocaeli gibi şehirlere daha uzun yıllar kaynak sağlamış olacağız.Diğer yandan göl kenarında turizmin gelişmesi için çalışmalar yaparak hem Sapanca halkına hem de Sapanca'ya gerek ekonomik gerekse sosyal anlamda yeni faydalar sağlayacağız” diye konuştu.
Sapanca için çalıştıklarını ifade eden Mercan, “Bizler bu düşünceler içerisinde iken İktidar partisine ait özellikle Sapanca'da bulunan bazı yöneticiler Gazetelere bol bol açıklamalarda bulunup bizleri yıpratma çabası içersine girdiler. Onlara söyleyebileceğim tek şey 12 yıldır hiçbir şey yapmadınız, zararın neresinden dönseniz kardır, bizler Sapanca için her şeye gözü kapalı varız, gelin bunca yılda beceremediğiniz bu işleri beraber yapalım, Sapanca'yı hep beraber ayağa kaldıralım.Önemli olan Sapancadır” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz