Siyaset Haberleri Tümü

TP'DEN MHP'YE ZİYARET

Türkiye Partisi Düzce İl Başkanı Erdoğan Bıyık ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı Abdullah Danışmaz ve yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. TP'den MHP'ye yapılan ziyarette genel seçimler gündeme geldi. MHP'li ve TP'li yöneticiler seçim öncesi birbirine başarı dileklerinde bulundu.

Türkiye Partisi Düzce İl Başkanı Erdoğan Bıyık ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı Abdullah Danışmaz ve yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. TP'den MHP'ye yapılan ziyarette genel seçimler gündeme geldi. MHP'li ve TP'li yöneticiler seçim öncesi birbirine başarı dileklerinde bulundu.
MHP İl Başkanı ve yönetiminin sıcak karşılamalarından ötürü teşekkürlerini ileten Erdoğan Bıyık, "Türk siyasi hayatında en güçlü partilerden olan MHP'de olmaktan mutluyuz. Seçimlerde inşallah bütün partiler Türk siyasi arenasında millete hizmet için çalışacak. Seçimde başarılar diliyoruz" dedi.
MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz, TP'nin ziyaretinden ötürü memnuniyet duyduklarını belirterek, teşekkür etti. Danışmaz, "Seçim arifesinde olduğumuz şu dönemlerde TP Partisi İl Başkanı Erdoğan Bıyık'ın Genel Başkanları Abdüllatif Şener ile il il dolaştığını basından izliyorum. Kendilerine başarılar diliyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından bir basın mensubunun geçtiğimiz günlerde DTSO Başkanı Metin Büyük'ün, "Düzce'de işsizlik diye bir sorunu kabul etmiyorum. İlimizde önemli bir işsizlik sorunu yok. Ekonomi giderek büyüyor" yönündeki açıklamaları ile ilgili sorucuna TP ve MHP'den tepki geldi.
TP Düzce İl Başkanı Erdoğan Bıyık, DTSO Başkanı Metin Büyük'ün AK Parti'nin il başkanı, AK Parti milletvekili aday adayıymış gibi konuşmaması lazım, "Lütfen herkes işini yapsın. Eğer siyaset yapacaksa Metin Büyük buyursun gelsin hangi partiden istiyorsa oradan aday olsun veya il başkanı olsun iktidarı şakşaklar gibi açıklamalarda bulunuyor. Bu DTSO'na üye olan arkadaşları da rahatsız etmeli diye düşünüyorum. Ben açık söylüyorum lütfen herkes işini yapsın. Siyaseti siyasetçiler, sivil toplum örgütü başkanları da başkanlığını yapsın. Sivil toplum kuruluşu başkanı olmak ayrıdır, siyasi olmak ayrıdır. İkisini birbirine karıştırırsanız, bu millete hizmet edemezsiniz. Ben o anlamda diyorum ki bugün bize gelen iş başvurusunda bulunan bir dünya arkadaşımızı Metin Büyük'e gönderelim ya iş bulsun ya da istifa etsin" diye konuştu.
MHP Düzce İl başkanı Danışmaz, caddelerde, sokaklarda esnafla devamlı görüştüklerini belirterek, "İşsizliğin ne kadar ciddi boyutlarda olduğu ortaya çıkıyor. İnsanların evine giderken ekmek almakta zorlandığını siyasi partilere iş bulmak veya yardımcı olunması amacı ile partiye gelen arkadaşlarımızı biz biliyoruz. Bunu bildiğimiz içinde söylemin uygun olmadığını düşünüyorum. Düzce'de işsizlik durumu hat safhadadır. Düzce'ye gelen yatırımcıların asgari ücretle çalıştırmaya kalktıkları, mesai vermediklerini, mesaiden fazla çalıştırdıklarını insanların dayanamadığı ayrılmak istediğini ama evlerine getirecekleri aş olmadığı içinde katlanmak zorunda olduğunu biliyoruz. Düzce'de işsizlik hat safhada kimse kendini kandırmaya kalkmasın herkes gerçeği de görüyor. Bu uygun olmayan bir cümle belki. TSO başkanının işsizliğin ne durumda olduğunu diğer sivil toplum kuruluşlarından daha iyi bilen bir kişidir" dedi. Açıklamaların ardından toplantı sohbet havasında devam etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz