Siyaset Haberleri Tümü

TÜRKİYE TARİHİ BİR YOL AYRIMINDA

Seçimlerin yaklaştığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Türkiye'nin tarihi bir yol ayrımında olduğunu söyledi.

Seçimlerin yaklaştığını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Türkiye'nin tarihi bir yol ayrımında olduğunu söyledi.
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde, ülke dışı Türklerle alakalı derneklerin yöneticileriyle kahvaltıda buluşan Bölükbaşı, AK Parti hükümetinin 8 yıllık iktidarı boyuncu yaptığı işleri eleştirdi. Türkiye'nin artık bir yol ayrımına geldiğini, haziranda halkın önüne sandığın konulacağını belirten Bölükbaşı, bu hükümet döneminde yolsuzlukların ve işsizliğin arttığını, ülkenin etnik temelde derin bir ayrışmaya doğru ilerlediğini iddia etti. Bölükbaşı, "PKK açılımıyla Türk milleti etnik temelde bir ayrışma,
ister istemez bir çatışma ve bölünme süreciyle karşı karşıya kalmıştır. Eğer AK Parti tekrar iktidara gelirse tüm bu olumsuz gelişmeler kaçınılmaz olur" ifadelerini kullandı.
Türk milletinin 126 gün sonra yapılacak seçimlerde önemli bir karar aşamasına geleceğini kaydeden Bölükbaşı, "Halkımız; yoksulluğun, yolsuzluğun, cepheleşmelerin daha da artıp artmayacağına sandık başında karar verecek. Türk milletine sesleniyorum: Ülke sizin, karar sizin" şeklinde konuştu.
MHP'nin yargı reformuna destek vermediği takdirde Meclis dışında kalabileceği iddialarını, "Aç tavuk kendini buğday ambarında sanır" diye cevaplayan Bölükbaşı, Başbakan ve ekibinin MHP'nin önünü kesmek için arayışa girdiğini, PKK açılımının önünü açmanın tek yolunun MHP'yi Meclis dışında bırakmak olduğunu söyledi. Bölükbaşı, Türkiye'nin milli birliğinin direnç kalesi olan MHP'nin düşürülemeyeceğini sözlerine ekledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz