Siyaset Haberleri Tümü

ÜRETENİN CEZA ALDIĞI BİR EKONOMİYE SAHİBİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, genel başkanları Devlet Bahçeli'nin MHP seçim beyannamesini Misak-ı Milli'nin 90. yıldönümü olan 28 Ocak'ta açıklayacağını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, genel başkanları Devlet Bahçeli'nin MHP seçim beyannamesini Misak-ı Milli'nin 90. yıldönümü olan 28 Ocak'ta açıklayacağını söyledi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, seçim çalışmaları nedeniyle Burdur Grand Özeren Otel'de bir basın toplantısı düzenledi.
Tunca Toskay, yaklaşan milletvekilliği genel seçimlerinde sanal gündemi bertaraf edip seçim döneminde milletin gerçek gündemiyle ilgileneceklerini, Atatürk'ün İstiklal Harbi öncesi vatandaşlarla tek tek görüştüğü gibi vatandaşların ayağına gidip vatandaşlarla dertleştiklerini söyledi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, MHP Lideri Bahçeli'nin Misak-ı Milli'nin ilanının 90.Yıldönümü sebebiyle 28 Ocak 2011 tarihinde Ankara'da seçim beyannamesini okuyacağını dile getirdi.
Ekonomi, terör, medya ve gündemdeki olayları değerlendiren Tunca Toskay, şöyle konuştu: "MHP olarak Türkiye'nin yüzde 99'unun ekonomik yönden nefes almasına yönelik çalışmalar yapılacak. Başbakan, 'Biz Avrupa'nın 2010 yılında en hızlı büyüyen ülkesiyiz' diyor bir ülkenin ekonomisi bir yılda yüzde 8 büyürken işsizlik düşmüyor. Türkiye'de üretim cezalandırılıyor, çiftçi, esnaf, kobiler üretirse cezalandırılıyor. Türkiye'deki küçükbaş, büyükbaş hayvan popülasyonunu en aza indirdikleri için kendileriyle
iftihar etmeliler, bu ülkeyi dışa bağımlı yaptılar. Bu ciddi sorunların köklü sonucu seçimde vatandaşların doğru oy kullanmasına bağlıdır aynı Atatürk'ün İstiklal Harbi'nde yaptığı gibi tek tek gezerek doğruları vatandaşımıza aktararak, tek başımıza iktidara taşımak için çalışıyoruz."
AK Parti hükümeti döneminde yaşanan terör olaylarını değerlendiren MHP'li Toskay, şunları söyledi: "8 yıl evvele gidelim, 2002 yılında 6-7 şehit verdik. 2002 yılında Türk Bayrağı'nın yanında bir paçavranın bayrak olarak anıldığını hatırlıyor musunuz? Türkiye sınırları içinde Güneydoğu'yu ayrı bir yermiş gibi kimse zikredebiliyor muydu? AKP iktidarı döneminde başladı. Küresel güçlerden aldıkları bir projeyi Türk Milletine hazmettirmeye çalışıyorlar, MHP böyle bir projeye son verecek. Başbakan ' İlk adımı
attık anayasa değişiklikleriyle, oyunuzu Ak Parti'ye verin, anayasayı millet yapsın' diyor, inanmayın. İmralı'yla anlaştılar, çatışmaya kesitler, TSK bazı coğrafi bölgelerimizde terör örgütüyle karşı karşıya ama ateşkes ilan edilmiş, asker bir şey yapamıyor."
Hakim ve savcıların devamlı yer değiştirdiğini belirten Toskay, sözlerine şöyle devam etti: "Bugün hakim ve savcılar devamlı yer değiştiriyorlar, dama taşıyla oynar gibi hakim ve savcılarla oynuyoruz. Türkiye'de yandaş ve tetikçi ve korkak medya var. Yandaş ve tetikçi medya sanal gündem oluşturuyor. Ülkenin durumunu toz pembe gösteriyor. Korkak medya ise sabah gündem toplantılarında 'Başbakan bu habere kızar yapmayalım' ya da ' Bu haber Başbakanın hoşuna gider yapalım' şeklinde konuşuyor."
GALATASARAY ASLANTEPE
Galatasaray Aslantepe'de Başbakan'ın taraftarlar tarafından yuhalanmasını kimsenin üstüne atılmaması gerektiğini söyleyen Toskay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mızrak çuvala girmiyor bir toplumu bu kadar sıkıştırırsanız olmayacak yerlerde size tepki gösterir. Buharın daracık hacimde sıkışmasının sonucudur. Ben yaşı itibariyle yaşamış biriyim bir tecrübem var, bu konuda çok dikkatli olmak zorundasınız. Toplumu bu kadar sıkarsanız hangi durumlarla karşılaşacağınızı bilemezsiniz."

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz