Siyaset Haberleri Tümü

YEŞİL ALANLARIN TAHSİS EDİLDİĞİ İDDİASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Oktay Aktaş, Kars'taki yeşil alanların iki AK Parti'li yöneticiye tahsis edildiğini iddia etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Oktay Aktaş, Kars'taki yeşil alanların iki AK Parti'li yöneticiye tahsis edildiğini iddia etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Oktay Aktaş, 4992 sayılı 'bilgi edinme' yasasına göre aldığı belgelere dayanarak eski İl Başkanı Remzi Aras ile şimdiki İl Başkan Yardımcısı'na yeşil alanların tahsisinin yapıldığını ileri sürdü. Aktaş, "Kars sahipsiz bir köy. Sahipsiz bu köyün sahibi AK Parti maalesef. Böyle AK Partili iki yönetici, bu belgeleri bilgi edinme yasıyla almışım. 4992 sayılı bilgi edinme yasasına göre, bunları almışım firmaları almışım, bakın bunlar tamamen bana yani MHP İl
Başkanı Oktay Aktaş'a verilmek üzere alınmış belgeler" dedi.
MHP İl Başkanı Oktay Aktaş, 6'da 1'i 'yeşil alan' olan yerlerin AK Partili iki yöneticiye tahsisi edilmesine şaşırdıklarını dile getirdi. Aktaş, "Şimdi Sayın Erdoğdu bunlara cevap versin. Küçük Sanayi Sitesi'ni biliyorsunuz. Küçük Sanayi ve Organize Sanayi Bölgeleri'nin 6'da 1'i yeşil alandır. Kanunen böyledir. 6'da 1'i yeşil alan olduğu için hiçbir güç bunu değiştiremez. Bunu ne valilik, ne organize sanayi yönetimi, ne mütevelli heyeti, nede Bakanlık değiştiremez.Dolayısıyla 2 AK Partili yönetici birisi
eski İl Başkanı, biri bugün İl Başkan Yardımcısı yeşil alanını tahsis etmişlerdir. Kars'ta nerede? Oradaki yapılan okul ve idari binaların hemen köşesine yani yeşil alan üzerine Yine AK Parti kendi içerisinden onlara 500 bin TL para ceplerinden hiçbir şey çıkmadan bilmem Sanayi Kalkınma Fonu'ndan 500 bin TL ekstra para alınmış. 250-300 bin TL'ye yapmışlar. 200'er bin TL'yi de ceplerine koymuşlar" diye tepki gösterdi.
Oktay Aktaş, daha sonra özetle şunları söyledi:
"Ne güzel bir şehir. Ve bu yeşil alan tahsis edilen kişilerin bir tanesi Nihat Uğurluer, bir tanesi ise eski İl Başkanı Remzi Aras, şirket sahipleri, Kar-Bal İthalat İhracat Limitet Şirketi. kurmuşlar ve almışlar. Şimdi işte biz Kars'ta bunun mücadelesini verdik. Kars'ta Karslılık bilincinin Kars'ın sahipsiz olmadığını, çünkü bütün kurum ve kuruluşlar AK Parti'nin kontrolünde hiçbir kişi ve kurum müdürü karşı çıkmıyor."
MHP İl Başkanı Oktay Aktaş, daha sonra elindeki belgeleri basın mensuplarına gösterdi. Aktaş, konuyu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a taşıyacaklarını vurguladı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz