Haberleri Tümü

Hanımlara aile içi eğitim semineri

Etimesgut Belediyesi, ev hanımlarına aile içi iletişim semineri verdi. Birçoğu 15-20 yaşlarında evlenen hanımlar psikologla sorunlarını paylaştı. Daha mutlu ve huzurlu bir aile için yapılması gerekenlerin anlatıldığı seminerle hanımlar daha da bilinçlendi. Seminerler devam edecek.

ETİMESGUTLU HANIMLARA

AİLE İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

 

Etimesgut Belediyesi, ev hanımlarına aile içi iletişim semineri verdi. Birçoğu 15-20 yaşlarında evlenen hanımlar psikologla sorunlarını paylaştı. Daha mutlu ve huzurlu bir aile için yapılması gerekenlerin anlatıldığı seminerle hanımlar daha da bilinçlendi. Seminerler devam edecek.

 

Etimesgut Belediyesi, ilçedeki hanımları bilinçlendirmeye yönelik eğitim programlarını “Aile İçi İletişim” konulu seminerle sürdürdü. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve Psikolog Nurhayat Yüksel tarafından verilen seminere hanımlar büyük ilgi gösterdi. Seminere Etimesgut Kaymakamı Recep Erkılıç’ın eşi Fatma Erkılıç ve Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in eşi İlknur Demirel de katıldı.

 

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ

Psikolog Yüksel, ev hanımlarının sorunlarının ortak olduğunu ancak çözümlerinin kişilere özel olduğunu söyledi. Yüksel’in; “Eşiniz işten geliyor, sohbet etmeden mutfakta yemek yiyorsunuz. Sonra yine sohbet etmeden televizyon izliyorsunuz. Sorduğunuz sorulara eşiniz kısa cevaplar verip konuyu kapatıyor. Hergün buna benzer olaylar yaşıyorsunuz. Bu durum da sizi mutsuz ediyor” sözlerini hanımların çoğunluğu alkışlayarak onayladı. Hanımlara; “Eşinize onun değerli olduğunu ve onu sevdiğinizi hissettirin” tavsiyesinde bulunan Yüksel, “Hergün yaptığınız şeyler eşinizle ilişkilerinizi daha da soğutuyorsa, yaptığınız şeyleri değiştirmeyi deneyin. Eşlerinize küçük sürprizler yapın. Halen yolunda gitmeyen birşeyler varsa ve iletişim kurmakta zorluk çekiyorsanız hemen pes etmeyin, sabırlı olun” dedi. Yüksel, ailenin temelinin sevgi, saygı ve hoşgörü üzerine kurulduğuna işaret ederek, bu üç kavramın aile içerisinde iyice yerleştirilmesi gerektiğini söyledi.

 

HANIMLAR İÇLERİNİ DÖKTÜ

Sadece bayanların yer aldığı seminerde, hanımlar Yüksel’i soru yağmuruna tuttular. Birçok hanım çok küçük yaşta evlendiklerini ve eşlerinin ilk günkü gibi ilgi göstermediğinden yakındı. Eşlerinin ilgisini çekebilmek için yaptıkları ilginç örnekleri paylaşan hanımlar, bu tür programlarla aile içi iletişim konusunda daha bilinçli hareket edeceklerini ifade ettiler.

Seminerde ailelerin çocukları ile olan ilişkilerinde yapmaları gerekenler hakkında da bilgi verildi. Çocuk yetiştirmenin zorluğuna dikkat çeken Yüksel, hanımlara dikkat edilmesi gereken konularda uyarılarda bulundu.

 

DEVAMI GELECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’ta Anadolu’nun dörtbir yanından gelen ailelerin yaşadığını ifade ederek, “Ne yazık ki birçok ailemiz sosyo-ekonomik yönden geri kalmışlar. Bu ailelerimizin şehir hayatına adaptasyonunu sağlamak ve birçok alanda bilgilendirmek amacıyla eğitim hamlesi başlattık. Açtığımız okuma yazma kurslarıyla okuma yazma öğretiyoruz. Düzenlediğimiz seminerle her alanda bilgilendiriyoruz. Bu seminerlerimiz yıl boyunca belirli periyotlarda devam edecek. Tüm hanımlarımızı belediyemizin bu imkânlarından yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları