Haberleri Tümü

YILIN İLK BEBEĞİNİN İSMİ "DEVLET"

Erdemli'de Yeni Yılın İlk Bebeğine MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin İsmi Verildi.

Mersin'in Erdemli ilçesi Devlet Hastanesi Yeni Doğan ünitesinde yeni yılda dünyaya gelen bir erkek çocuğa Devlet Bahçeli'nin adı verildi.

Yeni Doğan bebeğin kulağına ezan ve kamet okuyan MHP Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu ile Kadın Kolları Başkanı Ayşe Visal Keser, minik Devlet'e birer Cumhuriyet altını taktı.

Erdemli Devlet Hastanesi'nde öğleden sonra yılın ilk doğan bebeğin babası Kemal Uysal (26) ile anne Fatma Uysal (23) ilk bebeklerine devlet gibi güçlü ve dirayetli olmasını arzu etmelerinden dolayı 'Devlet' isminin verdiklerini söyledi.

Çocuklarına 'Devlet Bahçeli'nin' adını taşıyan bebeklerinin lider olmasını ve arzuladıkları için verdiklerini ifade eden baba Uysal, 'ömrü uzun, rızkı bol olsun' dedi.

Torununa 'Devlet' adının verilmesinden mutluluk duyduğunu belirten babaanne Ayşe Uysal ise, 'Torunumu severken ve çağırırken 'Devlet' adıyla çağırmanın mutluluğunu yaşayacağım. Eşim yıllar önce öldü. Bir torunum olursa adını kocamın adı olan Süleyman'ı koyacaktım ancak 'Devlet' adı bana daha güzel geldi. Torunuma Devlet Süleyman da diye çağırabileceğim. Torunum hem yılın ilk bebeği hem de adı Devlet oldu' dedi.

MHP Erdemli ilçe başkanı Bekir Özsu ise, 2011 yılının ilk bebeğine MHP genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin ismini verilmesinden son derece mutlu olduğunu, yeni doğan Devlet bebeğin her zaman adı gibi devlet olmasını dilediğini söyledi.

Özsu, Erdemli de yeni yılda doğan iki çocuğa daha isim koydu. Halil ve Fatma Sarı'nın kızlarının adını 'Hilal' konulurken, İsmet ve Serpil Toker'in bebeklerinin adını ise Ömer Arda Toker denildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz