Başkanlık seçimi bitti, partilerden de çalışan, vatandaşın ayağına inip memleket sorunlarını nasıl çözeceğini anlatan kazandı. 
   Bu zorlu yarışta başarılı olan partiler oldu,  başarılı olamayan partiler de oldu.  İktidar partisi Başkanlık yarışında ipi göğüslemiştir rakibine açık ara fark atarak başkan olmaya hak kazanmıştır. Partisinden daha çok oy alarak Başkan olan Sayın Erdoğan Mecliste koalisyonlu bir de hükümet olacağının sinyalini verdi.
   Bu seçimden en başarılı çıkan Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur.  Aylardır anketçiler de dâhil ağız birliliği yapmış gibi herkesim MHP barajı aşamaz diye konuşuyordu. Bazıları daha da ileri giderek %5 civarı oy alır diyordu. Ama her zaman olduğu gibi onları yine yanılttı. Eski oyunu çok rahat koruduğunu gördük.   Milliyetçi Hareket Partisine anketçiler bunu  hep yapmıştır .
  Bu filimi daha öncede izlemiştik. CHP den bahsediyorum Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiden bahsediyorum.  
     Son Başbakan 65. Dönem başbakandı  bunun  cumhurbaşkanlığı seçimleri var belediye seçimleri var. Kısaca çok fazla seçim yaşamışız memleketimizde. Hiçbirinde başarılı olamamış bir parti var ülkemizde. CHP den söz ediyorum Seçim zamanı gelir, vatandaşa inip yapacaklarını anlatacaklarının yerine seçim sandığı çalınacak mı orada hile hurda yapacaklar mı ya odaklandıkları için sahada pek göremezsiniz. Burada Muharrem İnce’yi bu guruptan ayırıyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse adam çalıştı tabi çalıştığı emeğinin karşılığını da aldı. Eğer partinin tüm üyeleri çalışsaydı şimdi oyları %20 değil %30 olurdu.
   Seçim biter CHP de kavga ve kaos başlar. Şimdi yine başlarsa hiç şaşırmam. Atatürk’ün partisini daha önceleri de barajın altında düşürdükleri zaman olmuştur ama, ana muhalefet görevi yaparken hiç bu kadar az oy oranına düşmemişlerdi.  Artık bir kan değişikliği olması şart gibi gözüküyor.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×