AHMET DENİZ BÖLÜKBAŞI ADANADA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, CHP ile koalisyon yapmalarının söz konusu dahi olamayacağını söyledi.
Bölükbaşı, Adana İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 20 gün önce yaptırdıkları geniş kapsamlı bir ankett sonucunda MHP'nin oylarının yüzde 21 olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 17'sinin, CHP'ye oy verenlerin de yüzde 9'unun, partilerine oy vereceğini söyleyen Bölükbaşı, yüzde 30'ların üzerinde oy toplayarak tek başına iktidara geleceklerini ileri sürdü. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, "MHP ile koalisyon yapabiliriz"
şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Bölükbaşı, "Evvela CHP'nin duruşunu ortaya koyması lazım. Partimizin CHP ile koalisyon yapması söz konusu olamaz. Bunun yorumu bile yapılamaz. Bizim hesabımızda böyle bir şey yok" diye konuştu. Parti olarak seçim hazırlıklarına geçen Kasım ayında başladıklarını belirten Bölükbaşı, 148 gün sonra AK Parti Hükümeti'nin 8 yıllık dönemine son verileceğini önü sürdü. Bölükbaşı, "Başbakan, açılım adı altında etnik ayrışım yapmanın, çatışma çıkarmanın hesabını verecek. Bu
anayasal bir suçtur. Ayrıca onun döneminde yapılan hırsızlık ve yolsuzlukların da hesabı sorulacak. İmralı ile yaptığı müzakereleri, açığa çıkınca "Devlet kurumları görüşebilir" diyerek kapatmaya çalıştı. Partimiz ve halkımız 148 gün sonra hepsini kendisine hatırlatacak" dedi.
CMK'nın 102'inci maddesinde yapılan değişiklikle gerçekleşen tahliyelere değinen Bölükbaşı, "Sen 8 yılda yargının yükünü hafifletmek için bir şey yapma. Hizbullah ve PKK tahliye olunca da topu yargıya at. 1-2 yıl daha bekleseydin. Düzenlemeleri yaptıktan sonra maddeyi değiştirseydin" şeklinde konuştu.
İçişleri Bakanlığı'nca geçici olarak görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a haksızlık yapıldığını söyleyen Bölükbaşı, "8 aydır hiçbir gerekçe göstermeden Durak'ı görevden uzaklaştırdılar. Bunun tek nedeni MHP'den başkan seçilmesidir. Oysa Kayseri ve Elazığ'da AKP'li Belediye Başkanları için ciddi yolsuzluk suçlamaları bulunuyor. Onları açığa almak yerine, Aytaç Durak'tan ne isteniyor?" dedi.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×