AKP hükümetinin kilise sevdası sürüyor

MHP Edirne 2. Başkanı Zakir Topdur, AKP hükümetinin kilise sevdasının sürdüğünü iddia eden bir açıklamada bulundu.

Topdur; “Kur’an’daki apaçık emirler ‘’ Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ne Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. Eğer onların arzu keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah’tan sana ne bir dost, ne bir yabancı vardır.’ (Bakara-120) Ey insanlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz oda onlardandır. ( Maide-51)AKP hükümeti kilise açılımı ile ilgili azınlıkları iha etmeyi sürdürüyor. İktidarın Mersin’ de St. Paul Kilisesi’ yle başlattığı, Trabzon’daki Sümela Manastırı ve Van’daki Akdamar Kilisesi ile sürdürdüğü kilise açılımı hız kesmeden devam ediyor. Şimdi de Fatih Sultan Mehmet Han’ın memleketi olan Edirne’ye bir Bulgar 1.Antin papazının heykeli dikildi. Balkan faciasında can veren soydaşlarımızdan özür dilemeye yüzünüz var mı dersiniz?

          

 Menfaatim gerektirirse papaz cüppesi bile giyerim diyerek milli görüş gömleğini çıkaran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetinin kilise sevdası sürüyor. Erdoğan ve zamanın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 29 Ekim 2004’te Türk halkının Cumhuriyet coşkusu yaşadığı gün İtalya’nın başkenti Roma’da Campidolio’da Türk düşmanı Papa X. Innocenizo’nun heykeli önünde AB teslimiyet belgesini imzalamıştı. O günden beri AKP’nin Hıristiyanlığa hizmeti sınır tanımıyor. Son olarak Sümela Rumlar’ın, Akdamar Ermeniler’in ayinine açılırken, sırada Ayasofya’nın olduğu konuşuluyor.

            

AKP iktidarında 742 kilise koruma altına alınıp Akdamar Kilisesi 2 milyon 600 bin liraya tamir ettirilirken, kilise onarımları için bütçelere ilave ödenek ayırmakta adeta yarışan AKP hükümeti, MHP’nin büyük yürüyüşünü eleştireceğine kendi ayıbını görsün..

           

MHP’liler Fetih Camii’nde namaza dururken, aynı saatlerde AKP hükümeti Akdamar Kilisesi’nin eksik olan Haç’ını dikmekle meşguldü. Çünkü ağa babalarına söz vermişti.. Tıpkı ayinlerde olduğu gibi AKP hükümeti, bu Haç’ı oraya diktiğini de bütün dünyaya gururla duyurdu.

AKP iktidarında daha ne kilise açılışları ve haç törenleri göreceğiz varın siz düşünün… Hemen soruyorum Erivan’da ibadete açık bir cami var mı? Balkanlar’da ne kadar cami mahzun ve cemaatsiz bir şekilde duruyor? Osmanlı’nın sadece Balkanlar’da 15 bin 787 adet mimari yapı inşa ettiği tarih kaynaklarca ortaya konulmuştur. Günümüzde bu eserlerin büyük bir kısmı yok olmuştur; orijinal halini koruyan eser ise yok gibi..

Akdamar Kilisesi’nde 95 yıl aradan sonra gerçekleştirilen ayin, akıllara Ermenistan’da ve işgal altındaki Karabağ’daki camilerin durumunu getiriyor. Ülkemizde AKP hükümeti sayesinde kiliselerine dokunulmayan Ermeniler, Ermenistan’da son bir asırda yüzlerce camiyi yok ettiler. En büyük yıkımı ise işgal etikleri Karabağ’da yaptılar..   

Erivan’daki eski cami 1510 yılında Şah İsmail’in emri ile inşa edilmişti. 1918’de Ermeniler bu camiye Müslüman ahaliyi doldurup ateşe vermişlerdir. Cami içindekilerde birlikte yanarak küle dönmüştür. Karabağ’ı işgal eden Ermeniler, Azerbaycan topraklarına 800’den çok camiyi yıkıp tahrip ettiler. Bunları neden mi söylüyorum? Belki kilise sevdalıları görür diye..

İstanbul’u feht eden Fatih Sultan Mehmet Han, ellerini kaldırarak İstanbul’da edindiğim yerleri ecnebilere verenler, Allah’ın gazabına uğrasınlar diye beddua etti. Fatih Sultan Mehmet’in laneti onca yüzyılın ardından gelip Türkiye’ye ihanet edenleri bulur mu ne dersiniz?

 

 

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×