ALPARSLAN TÜRKEŞ PARTİSİYLE YAŞIYOR

 Tuğrul  Türkeş Kültür  Merkezi Hidayet Sayın  Salonunda düzenlenen Alparslan  Türkeş'i anma  konferansındayaptığı  konuşmada babası Alparslan  Türkeş'in  fikir  hayatında sapmalar olmadığını,  her  zaman  düz bir çizgide ilerlediğini kaydetti.

 

" Türkeş  sağ olaydı onu yapardı, bunu yapardı" diyenlerin bulunduğunu belirten  Türkeş , "Sen nereden bileceksin- Bunların hiçbirinin doğruluğu, ciddiliği yoktur. Çünkü rahmetli  Türkeş 'in 80  yıllık   hayatında  ip gibi dümdüz bir çizgisi olmuştur.  Bugün   her  canı isteyenin orasından burasından bir  parça  koparıp, eğip bükebileceği bir anlaşılmaz  fikir   sistematiği  rahmetlide yoktu" diye  konuştu .

 

Başbakan Erdoğan'ı eleştiren  Türkeş , şöyle  konuştu :

 

"Hem  Türk   milliyetçiliğine  saygısızlık edeceksin hem de haddin değil ama 'ayağımın  altına  alırım' deme gafletinde bulunacaksın. Arkasından sen hiç utanmıyor musun rahmetli  Türkeş 'in  adını   kullanarak , onu zikrederek dile getirmeye- Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok. Alparslan  Türkeş  partisiyle  yaşıyor , fikirleri MHP'de devam   ediyor . MHP  Türk   siyasetinde   yön  veren bir partidir."

 

-Basın mensupları ile partililer  arasında  arbede  yaşandı -

 

Öte yandan  konferans  sırasında  salona  getirilen ve üzerinde AK Parti amblemi bulunan bir çelenk  salondan  dışarı  çıkarılırken  partililer çelengi getiren kişiye tepki  gösterdi .

Bu sırada  görüntü  almak isteyen İhlas  Haber  Ajansı ve  Habertürk  muhabirleri ile partililer  arasında  arbede yaşandı .

Tartışma  sonrasında  basın mensupları, darp edildikleri iddiasıyla  Aydın   Devlet  Hastanesinden rapor alıp karakola giderek şikayetçi oldu.

 

-İl başkanlığı ziyareti-

 

Konferans öncesinde partisinin il başkanlığını ziyaret eden Türkeş, burada gazetecilerin Akil İnsanlar Heyeti'ndeki isimlerle ilgili sorusu üzerine, "Akil insanlar AK Parti propagandistleridir. Devlet bütçesinden finanse edilerek AK Parti'nin yanlış siyasetinin halka anlatılması ve halkı bu yanlışa ikna etmek için AK Parti tarafından görevlendirilen propagandistlerdir. Geçmişlerini ve meşreplerini bildiğimiz insanlar" diye konuştu.

 

AK Parti'nin oluşturduğu Akil İnsanlar Heyeti ile 1919 yılında Damat Ferit Paşa hükümeti tarafından oluşturulan heyet arasında benzerlikler olduğunu iddia eden Türkeş, "1919 yılında Gazi Mustafa Kemal yeni Türkiye'yi kurmak için Samsun'a çıkış hazırlıkları yaparken, Damat Ferit Hükümeti de İngilizlerle işbirliği içerisinde Heyet-i Nasiha diye heyetler oluşturdu" dedi. AAORTADOĞU GAZETESİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×